Archwium > Numer 441 (05/2010) > Zawód: Mama > Barwny życiorys kury domowej

Barwny życiorys kury domowej
Jako młoda matka często tęskniłam za atmosferą korporacyjnego świata i kolegami, których przyszło mi zostawić. Moje dzieci nigdy mi nie mówiły: "Mamo, ale ty świetnie zmieniasz pieluchy!".

Dzisiaj z odpowiedzią na standardowe i znienawidzone przez wiele matek pytanie o pracę nie mam żadnych problemów. Jednak przez wiele lat wydawało mi się, że muszę dokładnie wyjaśniać moją sytuację, opowiadając o wcześniejszych zawodowych osiągnięciach, jak i o tym, że w związku z nieprzewidywalnymi godzinami pracy mojego męża zdecydowałam się zostać mamą na pełen etat. Prawie przepraszającym tonem starałam się ubarwić życiorys kury domowej, rozprawiając o swoim zaangażowaniu w akcje społeczne lub jakiekolwiek inne zajęcia, które przekonałyby mojego rozmówcę, że oprócz wysiadywania w domu, oglądania telenowel, zmieniania pieluch i objadania się cukierkami posiadam jeszcze jakieś inne talenty.

Teraz na pytanie o zawód bez wahania odpowiadam: „Jestem mamą!”. Tak po prostu. Entuzjazm dla powołania, które wypełnia moje serce, mówi sam za siebie. Jeśli ktoś nadal chce ze mną rozmawiać, to się dowie, że piszę, projektuję strony internetowe i prowadzę własny biznes. Jeśli nie, to nic nie traci, bo to bycie mamą jest moim życiowym powołaniem, które definiuje mnie jako osobę i sprawia mi największą radość.

Twoja odpowiedź na Boże wezwanie

Stając się mamą, każda z nas w wyjątkowy dla siebie sposób odpowiedziała na wezwanie Boga. Choć drogi, które nas doprowadziły do tego powołania, i okoliczności, w których przyszło nam je realizować, są tak różne, wszystkie zgodnie powtarzamy za Maryją: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38).

Bycie matką jest naszym zawodem. Dzięki łasce Boga wraz z nasz (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Lisa M. Hedney - ukończyła studia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi na Universytecie Vanderbilt. Po kilku latach pracy zawodowej zrezygnowała z kariery i poświęciła się wychowaniu dwóch synów. W 1999 roku założyła katolicki portal internetowy www.CatholicMom.com poświęcony problematyce rodzicielstwa i życia rodzinnego. Mieszka wraz z rodziną w Fresno (Kalifornia). (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Na granicy rozłamanego świata

To serce nadal bije i płonie

Wiara i religia

STRACIĆ, ŻEBY JUŻ NIE MUSIEĆ

NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY


komentarzeFacebook