Archwium > Numer 413 (01/2008) > Felietony > Jan Paweł II chodzi po kolędzie

Jan Paweł II chodzi po kolędzie

To był Jego piękny zwyczaj. Spotkania opłatkowe w okresie Bożego Narodzenia wypełnione składaniem życzeń i śpiewaniem kolęd. Zapraszał do siebie albo nawiedzał różne środowiska. Ten czas dla kardynała Wojtyły w Krakowie był niezwykle pracowity. Później jako Jan Paweł II kontynuował w Watykanie tę krakowską tradycję. Po prostu lubił się spotykać i być z ludźmi.

Od chwili Jego odejścia zastanawiam się, jak przekazać młodzieży tę Jego wielką miłość do Boga i ludzi, jak uwrażliwić na wpływ Jego promieniowania. Ja sam kocham Go nadal i codziennie staram się z Nim rozmawiać. Mówię krótko: – Jak mnie w to wszystko wrobiłeś, to mi teraz pomagaj.

I rzeczywiście pomaga. Wiele spraw za Jego przyczyną i wstawiennictwem załatwiłem pomyślnie.

Ostatnim pomysłem było napisanie książeczki dla dzieci: Nazywam się… Jan Paweł II, aby przybliżyć im jego postać i przekazać choć odrobinę miłości, jaką otrzymaliśmy od niego. Niech każdy podzieli się tym, co kiedyś otrzymał. Ja mogę mówić tylko za siebie. Nabrałem sporo. To nic, że inni nabrali więcej. Przecież to sprawa nie tylko sprawiedliwości. To przede wszystkim sprawa honoru.

Nie zajmuję się duszpasterstwem dzieci i jest to dla mnie dziedzina wymagająca niezwykle odpornego systemu nerwowego i wyobraźni oraz czujności, aby nie być zaskoczonym przez ich wyobraźnię. Z radością jednak przyjąłem wyzwanie. Wydawnictwo Media Rodzina odważnie zaproponowało mi napisanie książeczki do międzynarodowej seri (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Jan Góra OP - (1948-2015) legendarny rekolekcjonista, kaznodzieja i publicysta, wieloletni duszpasterz akademicki w Poznaniu. Twórca ośrodków duszpasterskich w Hermanicach, na Jamnej i nad Lednicą; organizator spotkań "Lednica 2000", autor wielu książek. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Rzecz o kukurydzy, czyli donos na samego siebie

Motywy estetyczne

Kazimierzowi Kasiczowi wspomnienie

O TYM, JAK MATKA BOSKA SPIESZYŁA SIĘ NA OSTATNIĄ WIECZERZĘ

ŻYJE W NAS, ŻYJE WE MNIE


komentarzeFacebook