Czy chcesz tu być?
Najlepszy moment na założenie rodziny jest wtedy, kiedy dwoje ludzi jest w stanie przyjąć na siebie wszystkie zobowiązania i okoliczności, jakie niesie w sobie ten sakrament. Niestety, nie zawsze tak się dzieje.

Jestem w stanie sobie wyobrazić pełną dezaprobaty minę niektórych osób, gdy wezmą do ręki miesięcznik i zobaczą, że na temat przygotowania do małżeństwa wypowiada się dwóch zakonników. Jak slogan przecież brzmią słowa: „Co księża mogą wiedzieć o małżeństwie?” Macie coś na swoją obronę?

ŁK: Znam ten zarzut i dlatego już podczas pierwszego spotkania lojalnie uprzedzam wszystkie pary, że nie biorę na siebie odpowiedzialności za przygotowanie ich do życia w związku, do życia w małżeństwie. Ja chcę ich przygotować do sakramentu małżeństwa, czyli otworzyć ich na duchową i teologiczną perspektywę, która wiąże się z życiem w rodzinie, w małżeństwie.

(...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Katarzyna Kolska - dziennikarka, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "W drodze", absolwentka filologii polskiej i teologii, przez 13 lat pracowała w poznańskim oddziale "Gazety Wyborczej", autorka kilku książek, m.in. "Modlitwa poranna i wieczorna" (Olimp Media 2008) i "Moje dziecko gdzieś na mnie czeka. Opowieści o adopcjach" (Znak 2011, Wydawnictwo W drodze 2016). Jest mężatką, ma dwóch synów, mieszka w Poznaniu. (wszystkie teksty tego autora)

Łukasz Kubiak OP - ur. 1975, dominikanin, psychoterapeuta, duszpasterz akademicki, mieszka w Warszawie. (wszystkich teksty tego autora)

Maciej Soszyński OP - ur. 1972, dominikanin, prowadzi Dominikańską Akademię Małżeńską. Mieszka w Poznaniu. (wszystkich teksty tego autora)

     


zobacz także

Kurs na miłość

Sześćdziesiąt minut

Co się stało z naszą klasą

ZAMKNIĘTE W SŁOWIE

Jak pani może mówić o dziecku


komentarzeFacebook