Bezradność
Co spotkało muzyków? Narażenie na śmieszność, brak zainteresowania ze strony wydawców (kto znajdzie nowe płyty Armii w sieci EMPiKów?), powkładanie do szufladek z napisami "kato-rock" albo "muzyka chrześcijańska"... Za wszelką cenę starano się zamknąć ich w getcie.

Czyż może być co dobrego z Nazaretu?
Odpowiedział mu Filip: Chodź i zobacz.Powiało ze strony, z której niewielu spodziewało się świętości i świadectwa.

Od kilku lat z uporem maniaka pytam, czy jest w Polsce ktoś, kto odważyłby się drogą logicznych rozumowań wytłumaczyć nieoczekiwane nawrócenia na katolicyzm: Tomka Budzyńskiego (lidera punkowej Siekiery i Armii), Darka Malejonka (Houk, Izrael, Moskwa, Armia), Piotra Żyżelewicza (Voo Voo, Armia), Grzegorza „Dzikiego” (przez lata związanego z Armią i środowiskiem anarchistycznym), Roberta Friedricha „Litzy” (gitarzysty Acid Drinkers, Flapjacka), Darka „Brzóski” Brzóskiewicza (happenera gdańskiej formacji Totart i autora postabsurdalnych haiku), Marcina Pospieszalskiego (świetnego jazzowego basisty), Joszki Brody (góralskiego muzyka z Istebnej), Roberta Tekieli (redaktora skandalizującego niegdyś „bruLionu”) czy Tomka Goehsa (heavymetalowego perkusisty)? Pytam, ale nie otrzymuję odpowiedzi.

Dlaczego tak wielu muzyków rockowych oddaje dziś życie Jezusowi, wyznaje, że odkrywa w Kościele miłość i autentyczność? Czy można znaleźć klucz do tych spektakularnych nawróceń? Dziennikarze prasowi bezradnie rozkładają ręce, a i zawsze pewni siebie autorzy telewizyjnego „Tok– –Szoku” podeszli do problemu z „pewną taką nieśmiałością”...

Znalazłem prostą i, jak mi się wydawało, prawdziwą odpowiedź: nadszedł czas na prawdziwych, radykalnych w miłości świadków, a Pan Bóg zmęczony jest już lepszymi katolikami, kt (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Marcin Jakimowicz - ur. 1971, absolwent prawa Uniwersytetu Śląskiego, redaktor Wydawnictwa św. Jacka, autor książek "Radykalni", "Dziennik pisany mocą" i "Dno. Dziennik pisany niemocą", mieszka w Katowicach. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Alleluja i do tyłu

Iskra

Dzieci mają nosa

MÓJ TYDZIEŃ Z BIBLIĄ (II)

OBFITOŚĆ BRAKU


komentarzeFacebook