NIEUDOLNOŚĆ ELIT
W Kościele nastąpiło wyraźne pęknięcie. Doprowadziło ono do tego, iż w najistotniejszych sporach dotyczących moralności hierarchowie albo milczą, albo reagują z opóźnieniem.

Historia pierwsza

Rechotu było co niemiara. Gdy podczas inauguracyjnego posiedzenia polskiego Sejmu siódmej kadencji Robert Biedroń, pierwszy zdeklarowany gej w parlamencie, wszedł na mównicę i użył sformułowania „cios poniżej pasa”, niemal cała sala wybuchnęła gromkim śmiechem. Łącznie z premierem Tuskiem, który nie był w stanie ukryć rozbawienia.

Przez kilka następnych dni lewicowe media solidarnie potępiały „skandaliczne zachowanie posłów”, którzy nie wykazali odpowiedniego poziomu kindersztuby wobec kolegi homoseksualisty. Przedstawiciel Ruchu Palikota stał się z dnia na dzień męczennikiem, ofiarą zmasowanego i brutalnego ataku... chichotem. A przecież tuż po wyborach jeden z komentatorów dużej gazety, wyrażając satysfakcję ze świetnego rezultatu nowego ugrupowania, przepowiadał z nadzieją, że Sejm „będzie teraz weselszy”. Po incydencie z Biedroniem okazało się, że Sejm może być wprawdzie weselszy, ale tylko na warunkach nihilistycznej lewicy. Co ciekawe, na tym samym posiedzeniu, w trakcie wystąpienia byłego marszałka Ludwika Dorna, Janusz Palikot krzyknął w pewnym momencie: „Dość już tego narodowokatolickiego kabaretu!”. Jego wrzask nie został jednak przez nikogo uznany za skandaliczny czy niedopuszczalny. Ot, zwyczajowa, parlamentarna pyskówka. 

Historia druga

Wanda Nowicka, szefowa Fundacji Planowania Rodziny i niestrudzona promotorka aborcji, przepadła w pierwszym głosowaniu na stanowisko wicemarszałka Sejmu, choć podobno – jak komentował jeden z polityków lewicy – ten fotel należał jej się „jak psu (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Marek Magierowski - ur. 1971, publicysta tygodnika "Do rzeczy", absolwent hispanistyki na UAM, mieszka z żoną i dziećmi w podwarszawskim Ustanowie. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

DEKALOG ATEISTY

NIECH ŻYJE POLSKI PATRIARCHAT!

Wulgarność

Kino niepoprawne

JAK TO W RODZINCE.PL


komentarzeFacebook