KOCHAJĄ WAS OBOJE
Nie bierzcie rozwodu z dziećmi. Chciałabym to powiedzieć każdej parze, która do mnie przychodzi. W złości, gniewie, czasem w nienawiści trudno o tym pamiętać.

Pani Ewo, panie Tomaszu,

Piszę do Państwa wspólny list, choć wiem, że każde z Was przeczyta go oddzielnie. W ten sposób chciałabym podsumować nasze rozmowy z ostatnich kilku miesięcy, decyzje, w których Wam towarzyszyłam, i pytania, które podczas spotkań padały. I te wykrzyczane, i te, które w szepcie przebijały się przez łzy, i te, które zawisły w powietrzu, choć brakowało odwagi, siły, gotowości, by je zadać…

Kiedy pół roku temu odebrałam Pani telefon, usłyszałam błaganie, by pomóc ratować małżeństwo, dzieci, rodzinę. Ustaliliśmy spotkanie, na które przyszliście oboje. Zobaczyłam młodą, trzydziestokilkuletnią kobietę i kilka lat starszego mężczyznę.

To Pan zaczął opowieść – poznaliście się w trakcie obozu narciarskiego. Pan wtedy zaczynał pracę jako instruktor i rehabilitant, pani kończyła studia ekonomiczne. Pan właśnie leczył rany po rozstaniu z byłą dziewczyną. Zauroczenie, zakochanie, po powrocie częste spotkania, wspólne wyjazdy na narty. Jak oboje przyznaliście, byliście pewni, że teraz to już jest właśnie to. Pół roku później podjęliście decyzję o ślubie. Pan miał rozwijać swój gabinet i szkółkę sportową, Pani chciała realizować się w bankowości. Moment startu ułatwiało to, że Pan już wówczas dysponował własnym mieszkaniem.

Weszliście Państwo w małżeństwo z bardzo różnymi oczekiwaniami. Pani miała wizję partnerskiego związku, w którym oboje pracujecie, dzielicie się obowiązkami domowymi i opieką nad dziećmi, realizujecie swoje pasje. Pan wyobrażał sobie, że dzięki Pana dość stabilnej sytuacji finans (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Beata Kolska-Lach - psycholog certyfikowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Międzynarodowe Towarzystwo Terapii Systemowej; współzałożycielka i przez ponad 25 lat przewodnicząca Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu, trener treningów i warsztatów psychologicznych, biegły sądowy w sprawach rodzinnych i opiekuńczych, prowadzi poradnictwo dla rodzin oraz terapię dzieci i młodzieży z zaburzeniami emocjonalnymi. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

BAŚŃ O KRÓLOWEJ ŚNIEGU

TRZY DO JEDNEGO

NA POCZĄTKU BYŁ CHAOS

Guinness ze świętym Patrykiem

Beznamiętny reportaż z lektury


komentarzeFacebook