Archwium > Numer 508 (12/2015) > Za kogo Mnie uważacie? > GDYBY CHRYSTUS BYŁ KOBIETĄ

GDYBY CHRYSTUS BYŁ KOBIETĄ
Na kartach Pisma Świętego spotkamy teksty, które mówią o kobiecym i macierzyńskim wymiarze miłości Boga. Nie stoi to w żadnej sprzeczności z tym, że Bóg jest Ojcem.

FOT. PEXELS.COM


Słowo stało się ciałem. Boski Logos (nazywany też Drugą Osobą Trójcy Świętej) poprzez wcielenie stał się człowiekiem, a Boska natura połączyła się z ludzką. Wcielenie było najważniejszym wydarzeniem w dziejach wszechświata i podzieliło czas na dwie części – na historię przed narodzeniem Chrystusa i na erę po narodzeniu Chrystusa. Człowieczeństwo Wcielonego Boga ma oczywiście wiele wymiarów i może być rozpatrywane pod różnym kątem. Co to oznacza w kontekście płci Jezusa Chrystusa i jakie to ma konsekwencje dla teologii?

 

(...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Roman Zając - ur. 1973, biblista i demonolog; autor książek "Szatan w Starym Testamencie", "Przewodnik po Niebie, Piekle i ich mieszkańcach" oraz haseł encyklopedycznych (w "Encyklopedii katolickiej" i "Leksykonie teologii fundamentalnej"); publikuje m.in. w dwumiesięczniku "Któż jak Bóg", w miesięcznikach "List" i "Biblia krok po kroku"; jest stałym współpracownikiem portali Kosciol.pl, Stacja7, Nasz Czas i Twoja Biblia. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Do czego może służyć kościół

JAK TO W RODZINCE.PL

ŻYCIE JEST NOWELĄ

WIECZORNY DEMAKIJAŻ

PSY, ŚWINIE I PERŁY


komentarzeFacebook