PAKIET VIP
Często jesteśmy nieświadomi tego, co posiadamy, co już jest nasze. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to, za czym gonimy niejednokrotnie przez całe życie, już otrzymaliśmy.

Duch Święty to najbardziej tajemnicza postać Trójcy Świętej. Nieprzenikniony, niezbadany, jakiś ulotny, a jednak tak mocno obecny w naszym życiu – nawet jeśli nie całkiem zdajemy sobie z tego sprawę. Ten tajemniczy Bóg ma dla nas dary. Tyle że one w naszej świadomości często pozostają równie tajemnicze jak ich Dawca.

Każdy z nas dostał ogromny i bardzo cenny prezent. Zanurzeni w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, nie wychodzimy z tej odradzającej kąpieli chrztu i bierzmowania z niczym. Otrzymujemy dar godny dzieci Króla, którymi się staliśmy. Prezent ten świadczy o bogactwie naszego Ojca, o Jego niezmierzonej hojności i rozrzutności. Daje z radością, daje z miłością, nie patrząc na to, że jednak w wielu wypadkach dar zalegnie na długie lata w ciemnym kącie, pokryje go kurz i obdarowany zapomni, że w ogóle dostał cokolwiek. Zapomni także, kim się stał przez to obdarowanie, jaka jest jego godność. Dobry Ojciec wyposaża swoje dzieci w Ducha Świętego. Prezentem od Niego jest On sam, który teraz mieszka w sercach ludzi i czyni ich dziećmi (por. Rz 8,14–15). Razem z Duchem mieszka w nas pełnia Jego mocy, pełnia Jego darów.

 

(...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Maja Miduch - teolog, absolwenta studiów doktoranckich w katedrze judaistyki i hermeneutyki biblijnej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, wykładowca Starego Testamentu i języka hebrajskiego w jednym z krakowskich seminariów, autorka "Biografii Ducha Świętego" (WAM 2015), mieszka w Krakowie. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

NOWOTWÓR

KUPOWANIE MARZEŃ

POKUSA FAŁSZYWEJ DOSKONAŁOŚCI

W niewoli oczekiwań

Złamana deska


komentarzeFacebook