Archwium > Numer 532 (12/2017) > Orientacje > KSIĄŻKI Z ICH PÓŁKI

KSIĄŻKI Z ICH PÓŁKI
O to, co mają na swoich półkach z książkami i co mogłyby nam polecić, zapytaliśmy Annę Król i Paulinę Wilk - twórczynie Big Book Festivalu. Przedstawiamy ich subiektywny ranking lektur - dobrych, ważnych, ciekawych.

Wśród tysięcy tytułów, które ukazują się każdego roku, można czasami przegapić rzeczy naprawdę wartościowe. Ale koniec roku to dobra okazja, by nadrobić zaległości i może samemu sprawić sobie miły prezent na święta – wyborną lekturę.

O to, co mają na swoich półkach z książkami i co mogłyby nam polecić, zapytaliśmy Annę Król i Paulinę Wilk – twórczynie Big Book Festivalu. Przedstawiamy ich subiektywny ranking lektur – dobrych, ważnych, ciekawych. 

(...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Paulina Wilk - pisarka i publicystka, autorka książek "Lalki w ogniu. Opowieści z Indii", "Znaki szczególne" oraz serii bajek o misiu Kazimierzu i nowej opowieści "Pojutrze. O miastach przyszłości". Pisze dla "W drodze", "Przekroju" i "Polityki". Razem z Anną Król i zespołem Fundacji "Kultura nie boli" prowadzi Big Book Cafe i organizuje Big Book Festival. (wszystkie teksty tego autora)

Anna Król - pisarka, wydawca, autorka książek "Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie" i "Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego" oraz spektakli teatralnych i projektów; pomysłodawczyni i dyrektor Big Book Festivalu oraz współtwórczyni niezależnego centrum literackiego Big Book Cafe. (wszystkich teksty tego autora)

     


zobacz także

FILIŻANKA Z POMIDOREM

JEGO WYSOKOŚĆ WIEŻOWIEC

WALIZKA Z PRZESZŁOŚCIĄ

NOSTALGIA PRZYSZŁOŚCI

PORA ZAPINAĆ KLAPĘ


komentarzeFacebook