Archwium > Numer 532 (12/2017) > Orientacje > KSIĄŻKI Z ICH PÓŁKI

KSIĄŻKI Z ICH PÓŁKI
O to, co mają na swoich półkach z książkami i co mogłyby nam polecić, zapytaliśmy Annę Król i Paulinę Wilk - twórczynie Big Book Festivalu. Przedstawiamy ich subiektywny ranking lektur - dobrych, ważnych, ciekawych.

Wśród tysięcy tytułów, które ukazują się każdego roku, można czasami przegapić rzeczy naprawdę wartościowe. Ale koniec roku to dobra okazja, by nadrobić zaległości i może samemu sprawić sobie miły prezent na święta – wyborną lekturę.

O to, co mają na swoich półkach z książkami i co mogłyby nam polecić, zapytaliśmy Annę Król i Paulinę Wilk – twórczynie Big Book Festivalu. Przedstawiamy ich subiektywny ranking lektur – dobrych, ważnych, ciekawych. 

(...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Paulina Wilk - ur. 1980, reportażystka, dziennikarka, eseistka. Autorka książki "Lalki w ogniu. Opowieści z Indii", nominowanej do Nagrody Literackiej Nike 2012 i wyróżnionej nagrodą Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera dla najlepszej książki podróżniczej 2011 r. Specjalizuje się w problemach Azji i kulturze współczesnej. Od 2003 do 2011 roku dziennikarka "Rzeczpospolitej". Współpracuje m.in. z tygodnikiem "Uważam Rze", magazynem "Kontynenty" i TVP Kultura. (wszystkie teksty tego autora)

Anna Król - pisarka, wydawca, autorka książek Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie i Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego oraz spektakli teatralnych i projektów; pomysłodawczyni i dyrektor Big Book Festivalu oraz współtwórczyni niezależnego centrum literackiego Big Book Cafe. (wszystkich teksty tego autora)

     


zobacz także

PRAWDOPODOBIEŃSTWO PRZYJAŹNI

MASZYNA DO ŻYCIA

NIE PATRZĘ NA USTA

SPOWIEDŹ NIECZYTELNA

MIASTO NIEODWRACALNE


komentarzeFacebook