Archwium > Numer 532 (12/2017) > Orientacje > KSIĄŻKI Z ICH PÓŁKI

KSIĄŻKI Z ICH PÓŁKI
O to, co mają na swoich półkach z książkami i co mogłyby nam polecić, zapytaliśmy Annę Król i Paulinę Wilk - twórczynie Big Book Festivalu. Przedstawiamy ich subiektywny ranking lektur - dobrych, ważnych, ciekawych.

Wśród tysięcy tytułów, które ukazują się każdego roku, można czasami przegapić rzeczy naprawdę wartościowe. Ale koniec roku to dobra okazja, by nadrobić zaległości i może samemu sprawić sobie miły prezent na święta – wyborną lekturę.

O to, co mają na swoich półkach z książkami i co mogłyby nam polecić, zapytaliśmy Annę Król i Paulinę Wilk – twórczynie Big Book Festivalu. Przedstawiamy ich subiektywny ranking lektur – dobrych, ważnych, ciekawych. 

(...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Paulina Wilk - ur. 1980, reportażystka, dziennikarka, eseistka. Autorka książki "Lalki w ogniu. Opowieści z Indii", nominowanej do Nagrody Literackiej Nike 2012 i wyróżnionej nagrodą Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera dla najlepszej książki podróżniczej 2011 r. Specjalizuje się w problemach Azji i kulturze współczesnej. Od 2003 do 2011 roku dziennikarka "Rzeczpospolitej". Współpracuje m.in. z tygodnikiem "Uważam Rze", magazynem "Kontynenty" i TVP Kultura. (wszystkie teksty tego autora)

Anna Król - pisarka, wydawca, autorka książek Rzeczy. "Iwaszkiewicz intymnie i Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego" oraz spektakli teatralnych i projektów; pomysłodawczyni i dyrektor Big Book Festivalu oraz współtwórczyni niezależnego centrum literackiego Big Book Cafe. (wszystkich teksty tego autora)

     


zobacz także

SPĘKANE PODESZWY

KOŁYSANKA PRZECIWLĘKOWA

NIEUCHWYTNY SMAK

NAJLEPSZY NA ŚWIECIE

SUBSTANCJA BEZZAPACHOWA


komentarzeFacebook