Oddajemy wam głos

Gdy zamieszczaliśmy w numerze grudniowym naszego miesięcznika teksty dotyczące Taizé, nie przypuszczaliśmy, że wywołają one burzę, której echa dochodziły do nas w e-mailach, przez stronę internetową dominikanie.pl oraz w rozmowach i spotkaniach z naszymi czytelnikami. Najgłośniej brzmiały wypowiedzi osób oburzonych, które z lekkością anonimowych uczestników forów internetowych odsądzały nas od czci i wiary, oskarżając o złą wolę, tabloidyzację naszego miesięcznika, metody rodem z PRL-u albo o to, że nasza publikacja spowodowała, iż w Poznaniu pojawiły się kłopoty ze zorganizowaniem noclegów dla młodzieży przybywającej do tego miasta na Europejskie Spotkanie Młodych.

Stwierdziliśmy zatem, że warto temat kontynuować. Pierwszym krokiem w tym kierunku była rozmowa prowadzona przez naszą redakcyjną koleżankę Katarzynę Kolską na falach poznańskiego radia „Emaus”, którą odbyli ks. superintendent Jan Ostryk, ks. Marek Jański oraz Tomasz Terlikowski. Do udziału w audycji zapraszaliśmy również brata Marka z Taizé, ale zaproszenia nie przyjął. Odmówił również rozmowy na łamach styczniowego „W drodze”, twierdząc, że nie chce wypowiadać się w duchu polemicznym.

Oddajemy zatem do rąk Czytelników kilka wypowiedzi, które uznaliśmy za reprezentatywne dla docierających do nas odgłosów. Poprosiliśmy również Tomasza P. Terlikowskiego, na którego głowę posypało się najwięcej gromów, by osobiście odpowiedział na kierowane pod jego adresem zarzuty.

Więcej wypowiedzi (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.

     


zobacz także

Refleksje po lekturze artykułów

Przynieść trwały owoc

W firmie jak w rodzinie

okladka

okladka


komentarzeFacebook