W dobrych zawodach wystąpiłem...
Ubiegłoroczny, wrześniowy numer miesięcznika "W drodze" poświęcony naturalnym metodom planowania rodziny otrzymał I nagrodę w konkursie "Znak dobra" im. Romy Brzezińskiej.

Wielkie zaskoczenie i wielka radość. Radość tym większa, że nigdy o nagrodzie nie marzyliśmy, nie byliśmy do żadnej nominowani, więc też nie mogliśmy na nią czekać. Przyszła do nas sama – mówi redaktor naczelny miesięcznika „W drodze” o. Paweł Kozacki.

Przy filiżance herbaty

Nagroda upamiętnia poznańską dziennikarkę Romę Brzezińską, zmarłą trzy lata temu.

Przez wiele lat pisała o Kościele – mądrze, odważnie, profesjonalnie. Nie bała się trudnych tematów, nie unikała spraw dla Kościoła niewygodnych, nie udawała, że problemów nie dostrzega lub że nie warto o nich pisać. Założyła Stowarzyszenie Dziennikarzy Katolickich i przez wiele lat mu przewodniczyła, była inicjatorką i organizatorką dorocznej, listopadowej zbiórki pieniędzy na renowację wileńskiej Rossy.

Dla wszystkich miała czas, wielu się do niej garnęło. Nie załatwiała spraw krótko, po łebkach. Z Romą rozmawiało się długo i konkretnie. Często u niej w domu, przy filiżance herbaty i kawałku domowego ciasta.

Była gospodynią pełną gębą – nie zbywała gości byle czym – wszystko, co na stole się pojawiało, było przez Romę pieczołowicie i starannie przygotowywane. Kusiło zapachem, zachwycało wyglądem, rozpieszczało smakiem.

Zawsze elegancka, zadbana, uśmiechnięta najmniejszym grymasem nie zdradzała, że walczy z nieuleczalną chorobą. Walczyła dzielnie i do końca. Nie poddawała się. Czekała na cud.

Do śmierci podeszła (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Katarzyna Kolska - dziennikarka, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "W drodze", absolwentka filologii polskiej i teologii, przez 13 lat pracowała w poznańskim oddziale "Gazety Wyborczej", autorka kilku książek, m.in. "Modlitwa poranna i wieczorna" (Olimp Media 2008) i "Moje dziecko gdzieś na mnie czeka. Opowieści o adopcjach" (Znak 2011, Wydawnictwo W drodze 2016). Jest mężatką, ma dwóch synów, mieszka w Poznaniu. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

ZBIEG OKOLICZNOŚCI?

NA ODWROCIE TWOJEGO KRZYŻA WISI JEZUS

Co się stało z naszą klasą

BOJĘ SIĘ LIŚCI, KTÓRE ŻÓŁKNĄ

Uzdrawiająca moc konfliktu


komentarzeFacebook