Archwium > Numer 420 (08/2008) > Kontrowersje > Protokół rozbieżności i zbieżności

Protokół rozbieżności i zbieżności

1. Szanowna Pani Małgorzato,

Serdecznie dziękuję za tekst z majowego numeru „W drodze” 1 i za zainicjowanie tego ciągu artykułów. Dyskusja bardzo ciekawie meandruje. To dzięki Pani – bo od Pani ostrej polemiki ze mną się wszystko rozpoczęło 2, a potem dzięki Pani polemice z niektórymi tezami o. Janusza Pydy (który przecież pospieszył Pani z pomocą, by zwalczać moje poglądy) 3 – Czytelnicy mogli się zorientować, że nie takie to wszystko proste i że nie ma tu, jak w typowych współczesnych polemikach, dwóch zwalczających się obozów.

Bardzo cenię sobie Pani polemikę, bo to piękny przykład, że ludzie – zgadzając się w sprawie najistotniejszej – ostro spierają się o inne, też bardzo istotne.

Łączę ukłony

Zbigniew Nosowski

Wspólne podsumowanie?

2. Szanowny Panie Zbigniewie,

Dziękuję za ciepłe słowo o moim tekście. Pana pozytywna opinia wiele dla mnie znaczy. Poza tym odpowiadałam ojcu Januszowi Pydzie troszeczkę w imieniu nas dwojga, gdyż zaatakował nasz wspólny pogląd. Jestem więc spokojniejsza, że tekst się Panu podobał.

Co powiedziałby Pan na wspólne „zamknięcie” polemiki wokół „razemosobno”? Spotkałam się z opinią czytelników, że nasz spór może spowodować niepokój małżonków – i tyc (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Małgorzata Wałejko - ur. 1977, żona i matka, teolog małżeństwa, dr pedagogiki, adiunkt w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego, autorka wielu artykułów o tematyce teologicznej, filozoficznej i pedagogicznej, dominikanka świecka, mieszka w Szczecinie. (wszystkie teksty tego autora)

Zbigniew Nosowski - ur. 1961, absolwent socjologii na UW i teologii na ATK, redaktor naczelny miesięcznika "Więź" i dyrektor programowy Laboratorium WIĘZI, ostatnio wydał Polski rachunek sumienia z Jana Pawła II oraz wspólnie z Małgorzatą Wałejko Razem czy osobno? Mieszka w Otwocku z żoną i dwiema córkami. (wszystkich teksty tego autora)

     


zobacz także

Nie chcemy rodzić

Tylko bądź

Razem czy osobno?

MATKA BOŻA JEDYNAKA

Mniejsza świętość? Większa świętość?


komentarze



Facebook