Archwium > Numer 404 (04/2007) > Felietony > Kawa dla Giertycha

Kawa dla Giertycha

Premierem w Hiszpanii jest niejaki Zapatero. Wicepremierem w Polsce jest (przynajmniej w czasie, kiedy piszę ten tekst) Roman Giertych. Zapatero w szybkim tempie przekuwa lewackie poglądy w obowiązujące prawo: homoseksualiści mogą zawierać związki małżeńskie i adoptować dzieci, a transseksualiści mogą zmieniać sobie płeć w dowodzie na żądanie – np. mężczyzna powie, że czuje się kobietą, i odpowiedni urząd ma to respektować, wpisując mu do papierów „kobieta”. Co więcej, ponoć Zapatero w swym postępowym szale chce uznać, że małpy człekokształtne mają takie same prawa jak ludzie. Giertych natomiast nie uważa małp za równych nam w godności krewniaków i sprzeciwia się promocji homoseksualizmu, której przykładem jest np. wycofywanie się ze słów „mama” i „tata” na rzecz pojęć „rodzic A” i „rodzic B”. Ponadto Giertych uważa aborcję za zabicie niewinnego człowieka, a liberalne prawo aborcji na życzenie nazywa barbarzyństwem.

Problem polega na tym, że według postępowej Europy poglądy Zapatero są interesujące i otwarte, a zatem słuszne, a opinie głoszone przez Romana Giertycha są ponoć zwyczajnym faszyzmem, a zatem są głęboko niesłuszne. Różne gremia Unii Europejskiej nie widzą nic zdrożnego w ideologii głoszonej przez Zapatero, a jednocześnie raz po raz potępiają Giertycha. Europa jest za wolnością słowa, ale bez przesady. Wiadomo (tyle że nie wiadomo skąd), że pewnych poglądów nie należy mieć, bo to wstyd. Kiedy polski min (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Dariusz Kowalczyk SJ - ur. 1963, jezuita, profesor teologii, wykładowca teologii dogmatycznej, dziekan Wydziału Teologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie; przez 10 lat był felietonistą miesięcznika "W drodze", opublikował m.in.: "Różne oblicza Ducha" (2005), "Czy żyjemy w czasach Apokalipsy" (2012), "Czy Jezus mógł się przeziębić?" (2015), "Między herezją a dogmatem" (2015). (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Ku nowej Europie z ufnością...

Twarz czy gęba Kościoła?

Kogo boją się jezuici?

Jasność pomroczna dialogistów

Dajcie spokój w sprawie Paetza


komentarzeFacebook