Zaczęło się od herezji

Czy współczesny świat potrzebuje jeszcze dominikanek?

A czy współczesny świat potrzebuje modlitwy? Bardzo potrzebuje. Jest jak spalona ziemia potrzebująca Bożej łaski jak deszczu. Wiele osób niesie na sobie ciężary po ludzku nie do uniesienia, ich życie jest naznaczone cierpieniem, rozpaczą, grzechem, chorobą, depresją. Szukają pomocy. Czasem Pan Bóg jest dla nich ostatnią deską ratunku, godzi się na takie ostatnie miejsce w naszym życiu, żeby nam pomóc odnaleźć samych siebie, odnaleźć sens życia, odnaleźć powrotną drogę do Niego.

Czy ludzie dzisiaj mają jeszcze głód Pana Boga w sobie? Czy oczekują Jego działania w swoim życiu? Czy nie zatracili już zupełnie Bożej perspektywy?

To, czy ludzie widzą i doświadczają Pana Boga, to jeden problem, a to, czy Go potrzebują, to drugi. Potrzebują Go z pewnością, choć często szukają po omacku i błądzą. Czy dostrzegają Boga, w dużej mierze zależy od każdego z nas. Pan Bóg przecież działa, kocha, jest. Mamy żyć tak, by przez nas inni mogli widzieć i słyszeć Boga. To dla każdego człowieka może oznaczać coś innego, ale z pewnością wszyscy jesteśmy wezwani do dawania świadectwa o miłości Boga. Naprawdę zaskakująca jest pełna wiary intuicja ludzi, którzy szukając konkretnego znaku obecności Pana Boga w świecie, wierzą, że klasztor kontemplacyjny jest takim znakiem, takim Bożym drogowskazem w ich życiu. Proszą nas o modlitwę, bo szukają, bo wierzą albo dopiero zaczynają wierzyć. Albo (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Diana Mikuła OP - ur. 1969, od 1990 roku dominikanka kontemplacyjna z klasztoru Matki Bożej Różańcowej w Radoniach, ukończyła teologię na PWT w Warszawie, w 2002 roku uzyskała licencjat z teologii duchowości na UKSW, w 2004 roku wydała "Misterium paschalne w życiu mniszki". (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Czekanie na Oblubieńca

Odeprzeć nieprzyjaciela

Chwyć za broń!

WSTYD I SKANDAL

TWARDE SERCE FARAONA


komentarzeFacebook