Archwium > Numer 393 (05/2006) > Felietony > Chuck Norris też przyjął kolędę...

Chuck Norris też przyjął kolędę...

Zdziwienie jest ponoć początkiem filozofii. Na razie nowej filozofii nie stworzę, ale ten felieton piszę niewątpliwie pod wpływem zdziwienia. W „The Times” czytam, że Stacy Dow, mając 16 lat, zaszła w ciążę. Kiedy tylko się o tym dowiedziała, postanowiła dokonać aborcji. Tak się też stało. Jakież było zdziwienie panny Stacy, kiedy po kilku miesiącach okazało się, że dziecko, które miało być wyrzucone z jej łona, jednak się rozwija. Problem polegał na tym, że Stacy Dow poczęła bliźniaki. Jedno dziecko zostało usunięte, a drugie – na skutek błędu dokonującego aborcję – zachowało się w łonie i zaczęło rozwijać. Swoje przybieranie na wadze Dow brała za efekt uboczny dokonanej aborcji. Teraz Stacy Dow ma 3–letnią córkę Jayde. Córeczka jest zdrowa i śliczna, ale panna Dow wraz ze swoimi rodzicami postanowiła wnieść sprawę przeciwko szpitalowi, w którym dokonała połowicznie udanej aborcji. Szpital bowiem naraził ją na „stratę i krzywdę”. Zapytana o to, czy nie boi się, że sprawa sądowa będzie miała bardzo zły wpływ na jej córkę, odpowiedziała, że ma nadzieję, że córka ją zrozumie. Oby! Obawiam się jednak, że owo zrozumienie będzie długim i bolesnym procesem. A ja pozostaję ze zdziwieniem, że „postępowy” świat wciąż uważa aborcję za cywilizacyjną zdobycz.

Mam nadzieję, że Pokolenie Jana Pawła II przyczyni się do oświecenia zaczadzonych ideologią cywilizacji śmierci. Trwa jednak dyskusja, czy w ogóle takie pokolenie istnieje. Nie wiadomo! Ale za to pewien – czuły (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Dariusz Kowalczyk SJ - ur. 1963, jezuita, profesor teologii, wykładowca teologii dogmatycznej, profesor Wydziału Teologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, wykładowca dogmatyki; przez 10 lat był felietonistą miesięcznika "W drodze", opublikował m.in.: "Czy żyjemy w czasach Apokalipsy"; "Czy Jezus mógł się przeziębić?"; "Między herezją a dogmatem"; "Kościół i fałszywi prorocy". Mieszka w Rzymie. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Kongo a sprawa polska

Nowy Rok w Karmelu

Czy msza była ważna?

Czas pedożerców

Barbarzyńca w Brukseli


komentarzeFacebook