Przystanek Narnia

Jakie jest miejsce „Opowieści z Narnii” w charyzmacie ewangelizacyjnym Wspólnoty św. Tymoteusza? Jak to się stało, że wasze logo widnieje na materiałach rozdawanych na przedpremierowych pokazach filmu nakręconego na podstawie powieści C. S. Lewisa?

Na spotkaniu AXE 2000 — Stowarzyszenia Dyrektorów Szkół Ewangelizacji z całego świata, przedstawialiśmy różne pomysły. Pewnego dnia jeden z liderów zadzwonił do mnie i powiedział: „Słuchaj, chcielibyśmy, żebyś poleciał z nami do Stanów Zjednoczonych zaopiniować kampanię Josha McDowella”. Polecieliśmy. Przy tej okazji poznałem Pawła, Amerykanina, który zajmuje się prowadzeniem od strony chrześcijańskiej projektu „Narnia”. Opowiedział mi o ekranizacji powieści Lewisa, o tym, że chrześcijanie w Stanach Zjednoczonych chcą, aby ten film stał się wielkim wydarzeniem, ponieważ uważają, że niesie ważne przesłanie do dzieci, młodych ludzi i rodziców. Nie znałem autora, nie czytałem żadnej jego książki, ale zaciekawiło mnie to. Pamiętaliśmy o projekcie w modlitwie, prosiliśmy Boga, żeby im się to powiodło. Wróciłem do Polski, a kilka dni później zadzwonił do mnie Robert: „Słuchaj, mamy kontakt z Walt Disney Pictures. Szukają ludzi, którzy pomogą im w kampanii reklamowej Opowieści z Narnii. Pracujemy razem przy Przystanku Jezus. Uważam, że to też powinniśmy zrobić razem”.

Spotkaliśmy się z przedstawicielami Walt Disney Pictures. Zależało im, (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Artur Godnarski - ur. 1969, kapłan diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, asystent Katolickiego Stowarzyszenia w Służbie Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Tymoteusza, inicjator i organizator "Przystanku Jezus", mieszka w Gubinie. (wszystkie teksty tego autora)

Jan Grzegorczyk - pisarz, w latach 1982-2011 roku redaktor miesięcznika "W drodze". Wydał m.in. "Dziurawy kajak i Boże miłosierdzie", pięcioksiąg "Przypadki księdza Grosera", opowiadania "Niebo dla akrobaty", powieści "Chaszcze i Puszczyk". Jego ostatnią książką jest Święty i błazen, rozmowa z Janem Górą, która jest swoistym testamentem ojca Jana. (wszystkich teksty tego autora)

Paweł Kozacki OP - ur. 1965, prowincjał polskich dominikanów, duszpasterz, przez wiele lat redaktor naczelny miesięcznika "W drodze". Mieszka w Warszawie (wszystkich teksty tego autora)

     


zobacz także

Kiedy Jezus przychodzi w glanach

Cios

Człowiek z drzewa

Kelnereczka

Skarb i łachmany


komentarzeFacebook