Archwium > Numer 388 (12/2005) > Felietony > Wierność miłości

Wierność miłości

Już się zaczęło. Na spotkaniu rekolekcyjnym z księżmi na Jamnej podczas którejś z wieczornych rozmów przy kominku dość ostro pojawiło się zagadnienie, jak przekazać dziedzictwo Jan Pawła II następnym pokoleniom.

Niektórzy pragnęliby porzucić trud poznawania dorobku myślowego i apostolskiego czynu Jana Pawła II, pędząc powierzchownie za Benedyktem i całym światem. Trzeba być na bieżąco. Zrobiło mi się przykro. Cóż, emocjonalnie czułem się związany z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Czytałem Go i odbierałem przez miłość. Byłem i pozostaję pod wrażeniem i wpływem Jego osobowości, której żadna fotografia ani żaden film nie są w stanie oddać.

Tegoroczne rekolekcje na Jamnej były ważne, dlatego że postawiły problem. Zaczęliśmy od wysłuchania homilii kardynała Ratzingera wygłoszonej podczas uroczystości pogrzebowych Jana Pawła II oraz od odczytania testamentu zmarłego Papieża. Jak przekazywać innym dorobek Jana Pawła II? Najważniejszą inwestycją jest zawsze inwestycja w człowieka. Bardziej w człowieka niż w beton. Dlatego, że w człowieku przez miłość może żyć drugi człowiek. W betonie trudniej. Tak przecież inwestował Jan Paweł II, znajdując czas i serce dla młodzieży. Cieszę się z naszych spotkań w duszpasterstwie, na których wspólnie studiujemy przemówienia Ojca Świętego do młodzieży świata, Polski, i tej zgromadzonej nad Lednicą. Rozmawiamy i zastanawiamy się, jak powinien wyglądać integralny człowiek według Jana Pawła II, jaki jest integralny Chrystus, o kt& (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Jan Góra OP - (1948-2015) legendarny rekolekcjonista, kaznodzieja i publicysta, wieloletni duszpasterz akademicki w Poznaniu. Twórca ośrodków duszpasterskich w Hermanicach, na Jamnej i nad Lednicą; organizator spotkań "Lednica 2000", autor wielu książek. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Poślij nas!

Myśli i modli się za nas

Jan Paweł II chodzi po kolędzie

Naucz nas, Panie, liczyć dni nasze, byśmy zdobyli mądrość serca...

Mój dom


komentarzeFacebook