Archwium > Numer 381 (05/2005) > Felietony > Odszedł Pasterz Dobry

Odszedł Pasterz Dobry

Dwa Wielkie Tygodnie… Wielki Tydzień Jezusa Chrystusa i Wielki Tydzień Jana Pawła II…

W tym roku Opatrzność dostarczyła nam przeżyć bogatych w treść, ale i w emocje. Choroba Ojca Świętego nakładająca się na Wielki Post i Wielki Tydzień zbliżały Go do Chrystusa. Wielki Tydzień należał w całości do Chrystusa. Ale sama Niedziela Zmartwychwstania należała też do Jana Pawła II. Jego dramatyczny wysiłek, aby przemówić i pobłogosławić wiernych całego świata, zakończył się tylko rozpaczliwym bezgłośnym charczeniem, zniekształconą twarzą i ogromnym gestem krzyża uczynionym z największym wysiłkiem. Tak zaczęła się Droga krzyżowa Jana Pawła II. Kolejny tydzień w całości należał do Niego. Jego cierpieniu i umieraniu towarzyszył cały świat. Jego jasna i wyraźna świadomość tego, co się wokół dzieje. Był więc papieski Wielki Czwartek i Wielki Piątek, była papieska Wielka Sobota i wigilia Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

Tym razem do Rzymu jechałem ze starszymi i dziećmi. Kiedyś jedna z matek powiedziała mi, że do Ojca Świętego jeżdżę tylko z młodzieżą. Postanowiłem się poprawić i obiecałem jeszcze jesienią po powrocie z pielgrzymki z młodzieżą, że na wiosnę tuż po Wielkanocy pojadę ze starszymi. Termin był zatem wyznaczony, miejsca w Rzymie zarezerwowane, pielgrzymi w komplecie.

Śledzimy komunikaty o gaśnięciu Ojca Świętego. Codziennie się za Niego modlimy. W sobotę 2 kwietnia o świcie ruszamy w drogę w kierunku Rzymu.

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Jan Góra OP - (1948-2015) legendarny rekolekcjonista, kaznodzieja i publicysta, wieloletni duszpasterz akademicki w Poznaniu. Twórca ośrodków duszpasterskich w Hermanicach, na Jamnej i nad Lednicą; organizator spotkań "Lednica 2000", autor wielu książek. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

JAK IM TO POWIEDZIEĆ?

Rozdawał skrzydła młodzieży

Krzyżyk z lufy czołgu

Kostek

Na krańce świata


komentarzeFacebook