Archwium > Numer 363 (11/2003) > Felietony > Ojcze Święty, Tobie rosną skrzydła

Ojcze Święty, Tobie rosną skrzydła

Biskupi muszą jeździć co pięć lat do Papieża ad limina, a ja od dwudziestu pięciu lat muszę tam jeździć co roku. To jest mój przymus wewnętrzny. Odczuwam to jako powinność, obowiązek, najgłębszą potrzebę serca. Jechać do Rzymu. Do Rzymu znaczy dla mnie do Ojca Świętego. Niebawem rozpocznie się rok akademicki. Muszę poprosić o błogosławieństwo.

Jeszcze we wtorek wieczorem pędzimy z ojcem Konradem do Castel Gandolfo. Szwajcar otwiera nam bramę i drzwi od tyłu. Kuchennym schodami dostajemy się do kuchni, załatwiamy sprawy, natykamy się na biskupa Stanisława. Rozmawiamy, dostaję w prezencie srebrny krzyż z napisem duc in altum i piękny różaniec. Będzie na Lednicę. Nie mam jednak jeszcze odwagi zdradzić się z pomysłem, z którym przyjechałem do Rzymu.

Nic tak nie wykańcza, jak czekanie.

W sobotę wieczorem wiadomość. W niedzielę idziemy na obiad do Ojca Świętego. Poszliśmy pod przewodem ojca Konrada Hejmo... Uprosiłem wszystkich stołowników, aby mnie wsparli i pomogli mi zaprosić Ojca Świętego na Lednicę.

Od tego zaczynam, ale to jeszcze nie to. Od lat zapraszam Ojca Świętego na Lednicę. To już nikogo nie dziwi. Tylko Ojciec Święty musi za każdym razem wymyślać nowe usprawiedliwienie. Jednak nas nie opuszcza. Za każdym razem otrzymujemy Jego słowo i błogosławieństwo. Zaczynam utartym śladem.

– Kochany Ojcze Święty, najpokorniej proszę przyjąć nasze zaproszenie na Lednicę w przyszłym roku.

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Jan Góra OP - (1948-2015) legendarny rekolekcjonista, kaznodzieja i publicysta, wieloletni duszpasterz akademicki w Poznaniu. Twórca ośrodków duszpasterskich w Hermanicach, na Jamnej i nad Lednicą; organizator spotkań "Lednica 2000", autor wielu książek. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Trzy wesela i partyzanci

Po śladach

Kościół i jego ludzie

Kostek

Kupka kompostowa


komentarzeFacebook