Archwium > Numer 362 (10/2003) > Orientacje > "Fronda", "Więź", "Psalmy - szkoła mądrości"

"Fronda", "Więź", "Psalmy - szkoła mądrości"

„Fronda”

Jesienny numer „Frondy” zawiera artykuły na temat homoseksualizmu i świadectwa ludzi z niego wyleczonych. Na przekór panującej modzie autorzy pokazują, że homoseksualizm jest zjawiskiem bolesnym i destrukcyjnym.

Prof. Gerard van den Aardweg stwierdza, że w dalszym ciągu nie znamy przyczyn orientacji homoseksualnej. Z pewnością nie istnieje „gen homoseksualizmu” i wydaje się, że wszelkie uwarunkowania ulokowane są w ludzkiej psychice. Wieloletnia praca z gejami doprowadziła Aardwega do kilku wniosków. Skłonności do homoseksualizmu mają osoby, których relacja z ojcem lub matką jest zaburzona. Albo któreś z rodziców jest nieobecne, albo nazbyt surowe, wobec czego dziecko otrzymuje „rekompensatę uczuć” od drugiego. Dzieci takie mają poczucie pustki, które starają się zagłuszyć. Coraz częściej przebywają w towarzystwie osób tej samej płci, aby poczuć się „męskim” (chłopcy) lub „kobiecą” (dziewczyny). Pustka daje się jednak nieustannie we znaki. Osoby te mają skłonność do fantazjowania o sobie, są kruche i łatwo wpadają w depresję. Wielka potrzeba akceptacji doprowadza do łańcucha zdrad, zerwań; wiecznego i nigdy niezaspokojonego poszukiwania „tego jednego”. W rzeczywistości jest to poszukiwanie własnego rodzica, który wreszcie mógłby ich zaakceptować.

Homoseksualizm jest więc psychicznym zaburzeniem, które jest możliwe do wyleczenia. Zamieszczo (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Marcin Cielecki - ur. 1979, poeta i eseista. Autor zbioru esejów "Miasto wewnętrzne" oraz książek poetyckich "Ostatnie Królestwo" i "Czas przycinania winnic". Mieszka w Olsztynie z żoną i dwoma synami. Strzela z łuku. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

CIAŁO CHRYSTUSA, SPOTKANIE ODWOŁANE

SPOWIEDŹ W BIBLIOTECE

"Dziwniejsze brzegi. Eseje literackie 1986-1999" J.M. Coetzee

ŻYWOT ŚWIĘTYCH OD ESBEKÓW

Mój Nowosielski


komentarzeFacebook