Archwium > Numer 338 (10/2001) > Kiedy się modlisz > Pięć radości Najświętszej Dziewicy

Pięć radości Najświętszej Dziewicy

1. O Pani, święta Maryjo, przez tę wielką radość, która Cię ogarnęła, gdy Jezus, Bóg i Syn Boga, za zwiastowaniem anielskim przyjął ludzkie ciało w Tobie i z Ciebie, przyjmij moje pozdrowienie z tym samym „Zdrowaś” (Ave), i spraw, abym nie ceniła zbyt wysoko światowych radości. Daj mi za to wewnętrzne pocieszenie, pozwól cieszyć się — dzięki twym zasługom — radościami nieba. A skoro wierzymy, że nie było nigdy żadnego grzechu ani w ciele, które Pan wziął z Ciebie, ani też w Twoim po jego narodzeniu, oczyść moją duszę od cielesnych win.

2. O Pani, święta Maryjo, przez tę wielką radość, która Cię ogarnęła, gdy ujrzałaś błogosławione Dzieciątko, z Ciebie, Przeczysta, narodzone dla zbawienia ludzi, narodzone bez naruszenia Twego dziedzictwa, lecz z zachowaniem Twego panieństwa i Twej dziewiczej czci, ulecz mnie, bo ułomna jest moja wola, a jeszcze bardziej ułomne me czyny; pozwól, bym w niebie mogła ujrzeć Twe święte oblicze, i chociaż spojrzeć na chwałę świętych dziewic, gdyż nie jestem godna zaliczać się do ich grona.

3. O Pani, święta Maryjo, przez tę wielką radość, która Cię ogarnęła, gdy ujrzałaś Twego najdroższego Syna, co po bolesnej śmierci zmartwychwstał do radosnego życia — a Jego Ciało było siedem razy jaśniejsze niż słońce — spraw, bym razem z Nim umarła i z Nim powstała z martwych, umarła dla świata, a żyła duchowo; abym dzieliła z Nim na ziemi Jego cierpienia, tak bym (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.

     


zobacz także

okladka

NIE PSUJCIE MAŁŻEŃSTWA

Przynieść trwały owoc

OD TERAZ

okladka


komentarzeFacebook