Archwium > Numer 331 (03/2001) > Felieton > Wierzę w zmartwychwstanie

Wierzę w zmartwychwstanie

Zapytała mnie ostatnio pewna pani, czy wiem, co się dzieje z młodzieżą, która przechodzi przez Bramę III Tysiąclecia, lednicką Rybę. Gdzieś w podtekście tkwiła myśl, że tyle wysiłków, pieniędzy, świątecznej euforii, a po przejściu Bramy młodzież i tak wraca na swoje drogi i kręte ścieżynki, przechodzi przez całkiem inne bramy, drzwi i furtki. „A Papież powiedział, że nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb” — argumentowała pani.

Oczywiście, trzeba iść w głąb, ale moje możliwości prowadzenia na głębiny są ograniczone, choć staram się robić, co w mej mocy. Czuję się za tę młodzież odpowiedzialny, nie jestem jednak w stanie opiekować się stutysięczną rzeszą. Na Jamnej i w Hermanicach próbuję wziąć w opiekę choć jej cząstkę. Też w ograniczonym wymiarze. Nie jestem, niestety, a może na szczęście, biurem detektywistycznym, nie wyśledzę wszystkiego i każdego. Tej młodzieży nikt nie upilnuje. Ani nauczyciel, ani duszpasterz, ani rodzic. Po prostu ona chodzi szybciej od nas. My — przynajmniej ja, ze słabnącymi nogami, wymagającymi pończoch ortopedycznych — nie nadążamy. Jedyne, co mogę zrobić, to zawierzyć tę młodzież Chrystusowi i Matce Boskiej. Tak właśnie robi gigant wiary i młodzieżowej pedagogii Jan Paweł II. Dopiero zawierzywszy, truchtam za młodymi, nie denerwując się już, że nie zdążę.

Staram się, by młody człowiek nie był osamotniony na swej drodze, żeby przeszedłszy bramę i wybrawszy Chrystusa na króla, nie był sam. Ciągle (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Jan Góra OP - (1948-2015) legendarny rekolekcjonista, kaznodzieja i publicysta, wieloletni duszpasterz akademicki w Poznaniu. Twórca ośrodków duszpasterskich w Hermanicach, na Jamnej i nad Lednicą; organizator spotkań "Lednica 2000", autor wielu książek. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Zazdrość duszpasterza

Istota Lednicy

Żyć w dziękczynieniu

Świętość dana i zadana

Odszedł Pasterz Dobry


komentarzeFacebook