Archwium > Numer 330 (02/2001) > Felieton > Aby Chrystus zechciał się nami posługiwać

Aby Chrystus zechciał się nami posługiwać

— Ojcze, czy na Jamnej wydarzą się kiedyś prawdziwe cuda?

— Ślepcze — odpowiadam zdenerwowany — już są, ale ty tego nie widzisz i być może długo jeszcze nie zobaczysz. Czy nie wiesz, że wspólnota, nadzieja i sens życia są ważniejsze niż pełna micha i ciepły prysznic w atmosferze bezsensu i nudy?

Moje wyjaśnienia niektórych za bardzo nie przekonują i zdarza się, że słyszę za plecami:

— Jak ten Góra tak wierzy w Matkę Boską, to niech ci, Gienek, ta jego Matka Boska tak zrobi, żeby w jednym miejscu narosło tyle grzybów, żebyś je sobie znalazł i sprzedał. I miałbyś na wódkę. To byłby prawdziwy cud.

To jest smutne. Takie traktowanie spraw Bożych i Kościoła boli. Jednak skoro sam Pan Jezus z tym się borykał, dlaczego ja miałbym tego bólu nie zaznać? Działając w sferze religijnej i służąc jej bez reszty, pozostaję na pograniczu. Jesteśmy ludźmi, bytami duchowocielesnymi, a nie aniołami, więc wymiar materialny naszych poczynań duchowych istnieje z natury rzeczy.

Wielu, patrząc na mnie, na to, co robię, myśli głośno, niekiedy za głośno: „Temu to się udaje, jemu to wszyscy pomagają, ten to ma ale kasę, bo jakby nie miał, to by nie budował, to by...”. I tutaj zaraz diabeł podszeptuje myśl: „A dlaczego mi nikt nie pomaga, dlaczego mnie tak nie chwalą, dlaczego do mnie nikt nie podejdzie i nie spyta, czy bym czegoś nie chciał?”.

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Jan Góra OP - (1948-2015) legendarny rekolekcjonista, kaznodzieja i publicysta, wieloletni duszpasterz akademicki w Poznaniu. Twórca ośrodków duszpasterskich w Hermanicach, na Jamnej i nad Lednicą; organizator spotkań "Lednica 2000", autor wielu książek. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Wierzę w zmartwychwstanie

STRAŻNIK NADZIEI

Uzdrowić głuchoniemego

Jan Paweł II chodzi po kolędzie

Mój program


komentarzeFacebook