Honorowi dawcy krwi
Najprostszym i najtańszym zabezpieczeniem się przed zakażeniem krwi jest grupowe wykluczenie homoseksualistów z grona potencjalnych krwiodawców. Wydawać by się mogło, że jest to uzasadnienie na tyle racjonalne, że powinno być przekonujące. Nic z tego.

Jest rzeczą powszechnie wiadomą, że nie każdy może być krwiodawcą. Chodzi o to, aby uniknąć zakażenia podczas ewentualnej transfuzji. Nie może nim zostać osoba cierpiąca na rozmaite choroby. Nie przyjmuje się krwi od osób, które przeszły żółtaczkę lub choroby tropikalne. Wykluczone są prostytutki. Również ludzie z rażącą niedowagą nie mogą oddawać krwi, albowiem może ona oznaczać, że cierpią na jakieś poważniejsze problemy ze zdrowiem. Nie pobiera się krwi od osób cierpiących na hemofilię, jak również od ludzi, którzy w ciągu ostatniego czasu podróżowali do krajów tropikalnych. Po wybuchu epidemii AIDS zakazem objęto również homoseksualistów.

Choroba homoseksualistów

Powody, dla których epidemia AIDS zebrała ogromne żniwo wśród tej grupy społecznej, są niezwykle prozaiczne. W końcu lat 70., w miarę rozluźniania obyczajów, doszło do kolosalnego wzrostu aktywności seksualnej. Nie należeli do rzadkości ludzie mający po kilkuset partnerów seksualnych rocznie. Niektórzy z przywódców środowiska homoseksualnego zaczęli dorabiać do takiego stylu życia uzasadnienia ideologiczne: społeczeństwo nas nie akceptuje, gdyż tkwi w zaskorupiałej, tradycyjnej moralności. Należy więc tę archaiczną moralność zniszczyć, co można uczynić, angażując się w orgie, jakich nie znał dotychczasowy świat.

Skutki nie dały na siebie czekać — epidemia AIDS przyszła nagle i środowisko homoseksualistów zostało w kr&oacut (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Tomasz Włodek - ur. 1965, pracownik naukowy, przebywa w USA, publikuje w miesięczniku "W drodze" oraz w polskiej prasie wydawanej poza granicami kraju. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Ociec - kopiować? Kopiować!!!

Kiedy Turcja zostanie pełnoprawnym członkiem UE?

Europka

Postęp czy regres?

Prawo Laffera


komentarzeFacebook