Archwium > Numer 305 (01/1999) > Rok Ojca > Być dziećmi Ojca

Być dziećmi Ojca

Nasze trzyletnie przygotowania do Trzeciego Millenium rozpoczęliśmy w 1997 roku, zgodnie z propozycją Ojca Świętego, rokiem poświęconym Jezusowi Chrystusowi. Dalej, w 1998 nastąpi rok, w którego centrum będzie stał Duch Święty, a swoje apogeum osiągnie w 1999 roku poświęconym Bogu Ojcu. Wszystko zmierza w kierunku Ojca i w Nim się dopełnia. Jeżeli zapomnimy o Ojcu, to stracimy kierunek. Bez Ojca jesteśmy skazani na niewłaściwe rozumienie Jezusa: jest On przecież w swojej istocie strumieniem skierowanym ku Ojcu. Właśnie w naszych czasach istnieje potrzeba, abyśmy przywrócili Ojcu Jemu właściwe miejsce. Potrzebujemy Ojca bardziej niż kiedykolwiek, właśnie dlatego, że obecnie wiele rodzin jest bez ojca. Kiedy brak ziemskiego ojca, albo kiedy on w jakikolwiek sposób zawiódł, ważne jest wiedzieć, że istnieje Ojciec niebieski, któremu w pełni możemy zaufać i który nigdy nie zawiedzie.

Jezus jest drogą do Ojca

Jaką drogą możemy poznać Ojca, jaką „metodą” mamy się posłużyć (greckie słowo „hodos” znaczy droga)? Odpowiedź jest nam dana: „Ja jestem drogą”, mówi Jezus, „nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie” (J 14,6).

Nigdy nie możemy pominąć Jezusa. Jeżeli chcemy coś wiedzieć o Ojcu, musimy przebyć tę drogę, jaką jest Jezus. Dlatego przygotowanie nas do Trzeciego Milenium Papież rozpoczyna od Osoby Jezusa. To w Jezusie i przez Niego objawia się Ojciec: „On jest obrazem Boga niewidzialnego” (Kol 1,15). Nigdy Ojca nie możemy zobaczyć bezpośrednio, ale jedynie poprzez Jego obraz &md (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Wilfried Stinissen OCD - ur. 1927 - zm. 2013, karmelita bosy, doktor filozofii, znany w całej Skandynawii rekolekcjonista, autor licznych artykułów i książek poświęconych życiu wewnętrznemu. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Zasada życia (II)

Ja nie umieram - wstępuję w życie

Kult Maryi

CZUWAJCIE!

Kontemplacyjne nastawienie do życia (1)


komentarzeFacebook