Archwium > Numer 315 (11/1999) > Czytelnicy w drodze > ks. Tomasz Horak, Katarzyna Gmerek, Tomasz Bracha

ks. Tomasz Horak, Katarzyna Gmerek, Tomasz Bracha

Brawo Panie Mariuszu!

Tego nie napisałby żaden ksiądz (choć pewnie wielu podobnie myśli — ja jestem księdzem). Cytuję Pana wypowiedź („W drodze” 9/99): „Może trzeba byłoby zaryzykować i przynajmniej od gimnazjum wprowadzić zróżnicowany program — minimalny: jedną godzinę tygodniowo i rozszerzony: dwie godziny — dla tych, którzy chcą naprawdę brać udział w zajęciach. Może połączyć to z zaostrzeniem kryteriów warunkujących przystąpienie do sakramentu bierzmowania, którego udzielanie graniczy czasami z obrazą Ducha Świętego”.

Życzę, by wielu duchownych to przeczytało i nie bało się realizmu. Bujanie w obłokach i chowanie głowy w piasek nie przynosi (na ogół) widocznych skutków. Życzę wiele radości w pracy katechetycznej, którą ja sam bardzo kocham. Zresztą — bardziej kocham te wszystkie „moje” dzieci. Z Bogiem.

Ks. dr Tomasz Horak
wiejski proboszcz i katecheta
  

 

Gdyby Polacy więcej wiedzieli o Irlandii...

Mnie też trochę rozczarowała ta książka — ale tylko trochę. Może dlatego że mediewistą nie jestem i nie stawiam zbyt wysokich wymogów popularnemu wydawnictwu poprzedzonemu sławą bestsellera w USA. Jeżeli coś było bestsellerem w Stanach, czy można spodziewać się poziomu Iroszkotów w kulturze średniowiecznej Europy prof. Jerzego Strzelczyka?!

(...) Celtowie zaś w ogóle kojarzą się, zwłaszcza młodej (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.

     


zobacz także

Świadectwa

Carl Philipp Emanuel Bach, "Concerti a flauto traverso obligato - I"

okładka

okladka

BRAMA ŻYCIA


komentarzeFacebook