Świadectwa

Do osób uczestniczących w Duszpasterstwie Małżeństw Niesakramentalnych zwróciliśmy się z dwoma pytaniami. 1. Czym jest dla Ciebie Eucharystia? 2. Czy czujesz się odrzucony przez Kościół w sytuacji małżeństwa nieskaramentalnego? Poniżej drukujemy odpowiedzi.

 

1. Eucharystia w rozumieniu Komunii świętej, przyjęcia do swego serca samego Boga, tego najgłębszego zjednoczenia się z Jezusem, przynajmniej na obecnym etapie mojego życia, jest czymś nieosiągalnym, niedosięgłym, pragnieniem i tęsknotą niespełnioną. Przez to jest czymś Wielkim, Wspaniałym, Niepojętym. Nie ma słów, które potrafią opisać, czym jest Komunia święta, jak wielkie jest pragnienie, tęsknota i głód Komunii świętej dla człowieka w mojej sytuacji.

Natomiast Eucharystia rozumiana jako msza święta, jako Komunia — „czyli łączenie się z Bogiem i łączenie się z ludźmi” — jest wielkim przeżyciem. Jest to Słowo Boga skierowane do mnie osobiście i Ofiara, którą składa sam Bóg ze swojego życia, żebym mógł żyć mimo wszystko.

Mam świadomość, że nie mogę brać udziału w ukoronowaniu mszy świętej — nie mogę przyjąć Pana Jezusa w Komunii świętej, dlatego cała msza święta, od znaku krzyża do błogosławieństwa, jest moją Komunią świętą. Z uwagą słucham Słowa Bożego, w myślach wypowiadam słowa Ofiarowania, razem z kapłanem modlę się słowami Modlitwy Eucharystycznej, modlitwy o pokój; modlę się słowami, którymi kapłan modli się przed Komunią świętą; Modlitwa Pańska, (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.

     


zobacz także

okladka

Objaw się mojej duszy Panie...

Wybrana literatura na temat homoseksualizmu

okładka

Spowiedź z miłości - Maria


komentarzeFacebook