PIĘTNAŚCIE MINUT
Bóg nie prosi nas o to, abyśmy się "dobrze modlili", ale zaprasza nas, abyśmy się modlili, nie zrażając się i nie zniechęcając.

FOT. MAGDALENA SKOWRONEK


Tym, czego najbardziej brakuje Kościołowi, jest modlitwa i adoracja. Wiem, że w rytmie dzisiejszego życia znalezienie czasu na modlitwę nie jest łatwe. Musimy jednak to zrobić. Musimy poświęcić czas na bycie z Bogiem serce w serce. Dlatego potrzebujemy miejsc adoracji, w których wystawiany jest Najświętszy Sakrament. Dzięki Bogu w niektórych kościołach odbywa się to obecnie dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Bóg nie od wszystkich wymaga tego samego, ale potrzebne jest w modlitwie minimum wierności: określona ilość czasu, którą każdy z nas musi dla siebie odkryć. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, pozostańmy na modlitwie i adoracji dłużej, nie będzie to czas zmarnowany, a wręcz przeciwnie, modlitwa jest bowiem oddechem świata. Nie ma nic bardziej ekologicznego niż modlitwa!

Nie tylko przyroda jest bowiem tym, co należy chronić. To nie niedźwiedzie polarne są głównym zagrożonym obecnie gatunkiem, ale człowiek. Ochrona niedźwiedzi polarnych jest ważna, są to przepiękne Boże stworzenia, a małe niedźwiadki są po prostu urocze, ale przede wszystkim należy ochraniać człowieka, a jego ochrania się przez modlitwę. Wszystkie działania apostolskie, dzieła miłosierdzia powinny wyrastać z modlitwy i kontemplacji. Nie każdy może spędzać w kościele wiele godzin, ale wszyscy powinniśmy zrobić tyle, ile możliwe. Gdyby w naszym życiu było odrobinę mniej telewizji, a nieco więcej modlitwy, żylibyśmy w większym pokoju. Osobiście jestem przekonany, że aby przetrawić wszystkie zalewające nas, nie zawsze radosne informacje, należałoby każdej godzinie telewizyjnych wiadomości przypisać przynajmniej godzinę adoracji.

Znajdź własny ryt (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Jacques Philippe - ur. 1947, kapłan, rekolekcjonista, należy do Wspólnoty Błogosławieństw, która zajmuje się ubogimi i potrzebującymi. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

POSŁUSZNI DUCHOWI

Czeka nas życie

W OBJĘCIACH MORFEUSZA

List od Boga

okladka


komentarzeFacebook