DLACZEGO BÓG NIE DAJE?
Siedzą, klęczą, patrzą na ołtarz, na dłonie. Ładne dziewczyny, przystojni mężczyźni. Nikt się nie rozgląda, nawet nie zerka ukradkiem. A prawie każdy chciałby się zakochać.

 

Matylda myślała, że przyjdzie dziesięć, może 20 osób. Kupiła kilka paczek herbatników, zaparzyła kawę, herbatę, nakryła do stołu w salce katechetycznej. Z każdym skrzypnięciem drzwi prowadzących do dolnego kościoła czuła rosnącą tremę. Przyszło 130 osób.

Msze dla singli w ursynowskim kościele Wniebowstąpienia Pańskiego to właśnie jej pomysł. Matylda podkreśla to w pierwszym zdaniu. Nie po to, żeby się chwalić. Gdy jeden z portali napisał o ursynowskich nabożeństwach, pod tekstem posypały się pełne niechęci komentarze. Że księża szukają sposobu, by podnieść statystyki wiernych i zebrać więcej pieniędzy na tacę. Matyldzie aż wstyd było to czytać. Dlatego teraz zaznacza: – To ja wychodziłam te msze w parafii. I wcale nie było łatwo. Poprzedni proboszcz zgodził się na msze o 18. Bez sensu. Przecież to właśnie praca do późna jest jedną z przyczyn, dla których trudno im znaleźć żonę czy męża. Gdyby single wychodzili z pracy tak, by zdążyć gdzieś na 18, być może już dawno mieliby partnerów. Dopiero nowy proboszcz zgodził się odprawiać msze o 20.

Było już pięć spotkań. Scenariusz jest zawsze ten sam. Najpierw nabożeństwo. Ksiądz dobiera treść kazania z myślą o uczestnikach. Mówi, że przyszli tutaj, by spotkać osobę, z którą będą mogli wspólnie się modlić. – Wiadomo, ksiądz musi tak mówić – komentuje Matylda. Ale tak naprawdę każdy z uczestników tych mszy chce się zakochać.

Dlaczego Bóg nie daje?

Po mszy idą do salki, dzielą się na grupy. Z konieczności na trz (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Joanna Górska - ur. 1978, absolwentka italianistyki, ukończyła podyplomowe studia dziennikarskie w Rzymie, gdzie mieszkała przez kilka lat. Jest mężatką, ma dwóch synów i córkę. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

NAJWIĘKSZY POLAK ŚWIATA

ME TRZIMOME Z BOGA

ŚMIETNIKI PEŁNE JEDZENIA

SMOKA CI NIE ZROBIĘ

Będzie u nas jak w Brazylii


komentarzeFacebook