Archwium > Numer 488 (04/2014) > Felietony > NIECH ŻYJE POLSKI PATRIARCHAT!

NIECH ŻYJE POLSKI PATRIARCHAT!

 

Eurodeputowana Inês Zuber należy do Portugalskiej Partii Komunistycznej, której symbolami są nadal czerwony sztandar oraz sierp i młot. Jej ugrupowanie nawiązuje tym samym do tradycji zgoła ludobójczych, choć sama pani Zuber, 34-letnia i zapewne nieposiadająca zbyt szerokiej wiedzy historycznej, może nie zdawać sobie z tego sprawy.

W Strasburgu nie trafimy raczej na polityka, który dumnie paradowałby ze swastyką w klapie i wychwalał „socjalne zdobycze III Rzeszy”. Komunistów za to nie brakuje. A ludzi usprawiedliwiających zbrodniczy system jest jeszcze więcej. Portugalska Partia Komunistyczna, która powinna zostać poddana ostracyzmowi, a być może także sankcjom karnym, ma się świetnie i bryluje na salonach.

W Europarlamencie żaden neonazista nie miałby raczej szans na to, by stać się oficjalnym sprawozdawcą jakiegoś raportu. W przypadku neokomunistki Zuber nie było żadnych przeszkód. Portugalka miała przygotować doroczną informację na temat równouprawnienia kobiet i mężczyzn w Unii Europejskiej. I wykorzystała oczywiście okazję, by na forum w Strasburgu zaprezentować dokument skrajnie ideologiczny. Nie pomoże on w rozwiązaniu żadnych problemów kobiet na Starym Kontynencie, ale za to jest znakomitą ściągawką dla tych wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć, czym jest współczesny, europejski feminizm.

Najciekawszy w raporcie Zuber jest punkt 42, w którym znajdziemy otwarty apel do wszystkich państw UE, by jeszcze bardziej zliberalizowały swoje ustawodawstwo dotycząc (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Marek Magierowski - ur. 1971, publicysta tygodnika "Do rzeczy", absolwent hispanistyki na UAM, mieszka z żoną i dziećmi w podwarszawskim Ustanowie. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

JESTEM Z TŁUMU

MÓZG MÓZGOWI NIERÓWNY

Niech żyjemy!

ZA MAŁO GEJÓW WŚRÓD ZWIERZĄT

GRUPA POD WEZWANIEM ZDROWEGO ROZUMU


komentarzeFacebook