Archwium > Numer 508 (12/2015) > Adwent > WSZYSTKIM RYŚKOM Z "KLANU"

WSZYSTKIM RYŚKOM Z "KLANU"
Gdyby historie o Józefie i Maryi, nawiedzeniu i drodze do Betlejem wyciągnąć poza kontekst Ewangelii, to w tych opisach wszystko jest mało prawdopodobne i bez szans na powodzenie.

FOT. MATTHEW SKINNER/UNSPLASH.COM


Nie będę pisał, że zapomnieliśmy o adwencie i że choinki postawiono na wystawach już na początku listopada. Że wszystko zalewa komercja, promocje i superoferty. I że o żadnym czekaniu nie ma mowy. Sam słyszałem i nieraz mówiłem o tym, że marnujemy czas przygotowania, że trwa wojna świąt (już nie Bożego Narodzenia) z adwentem, a jej objawy tylko się nasilają. To biadolenie trzeba zostawić. Chyba że lubimy trwać w stanie oburzenia pomieszanym z nostalgią za dawnymi czasami. Bo wiadomo, dawniej to było normalnie. To był adwent. Czas wyciszenia, mobilizacji, rorat. Nie to, co teraz.

 

(...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Roman Bielecki OP - ur. 1977, dominikanin, absolwent prawa i teologii, kaznodzieja i rekolekcjonista, redaktor naczelny miesięcznika "W drodze" (od 2010 roku), autor wielu wywiadów, recenzji filmowych i literackich, publicysta, autor książek "Smaki życia" i "Po co światu mnich?" (obie wspólnie z Katarzyną Kolską). (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Drodzy Czytelnicy,

Wstęp

Drodzy Czytelnicy,

Drodzy Czytelnicy,

Drodzy Czytelnicy,


komentarzeFacebook