Archwium > Numer 516 (08/2016) > Dominikanie na niedziele > NIE BÓJ SIĘ, MAŁA TRZÓDKO!

NIE BÓJ SIĘ, MAŁA TRZÓDKO!
Mdr 18,6-9 | Ps 33 | Hbr 11,1-2. 8-19 | Łk 12,32-48

Aby odczytać sens dzisiejszej Ewangelii, trzeba się zatrzymać na pierwszym i ostatnim jej zdaniu. Pierwszy werset zawiera trzy fundamentalne elementy: przekazuje słowo pociechy dla wspólnoty – „Nie bój się”; określa jej tożsamość – „mała trzódka”; i wskazuje na dar Ojca – „Królestwo”. Świadomość tych trzech elementów sprawia, że wspólnota się umacnia i działa, żyje zgodnie ze swoją tożsamością, aby rozwijać otrzymany dar.

Dziś słowo otuchy jest skierowane do tych uczniów Jezusa, którzy są prześladowani. To nie jest iluzja, Bóg mówi: „Nie bój się”, bo nawet to, co małe i słabe, głosi Królestwo i jest umiłowane przez Ojca. A przeznaczeniem uczniów jest ścieżka zbawienia i świętości.

Skoro Jezus daje nam swoje Królestwo, to co innego może nas zajmować? Własne życie, wygoda, nasz czas, emocje? Otrzymaliśmy dar o wiele ważniejszy: Ojciec przez Syna daje nam w posiadanie swoje Królestwo. Czuwajmy więc, przekazujmy sobie lampę wiary. Jesteśmy za to odpowiedzialni, to nam Jezus zaufał i dał się nam poznać. Niech nas prowadzi Jezusowe pocieszenie i błogosławieństwo. Amen.


Mila Díaz Solano OP - dominikanka ze Zgromadzenia Sióstr Dominikanek ze Springfield, pochodzi z Peru, obecnie studiuje w École Biblique et Archéologique Française w Jerozolimie. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

BÓG ŚWIĘTA I RADOŚCI

AKTYWNE CZUWANIE

RAPORTY O STANIE KOŚCIOŁA

Ukryte pręgi

OBECNOŚĆ NIEOBECNOŚCI


komentarzeFacebook