CZARNO-BIAŁE
"Powidoki",reżyseria: Andrzej Wajda, występują: Bogusław Linda, Zofia Wichłacz, Bronisława Zamachowska, Andrzej Konopka, Krzysztof Pieczyński, Polska 2016, dystrybucja: Akson Studio

Jak to jest z Powidokami: są naprawdę takie złe, czy aż tak dobre? Wierzyć krytykującemu scenariusz Bogusławowi Lindzie, czy może jednak recenzentom niemal jednogłośnie chwalącym film Andrzeja Wajdy podczas festiwalu w Gdyni? Bez powodu nie mówiłoby się o nim tak wiele.

A może ożywiona dyskusja wybuchła dlatego, że stały się ostatnim filmem Wajdy?

Powidoki to kino przezroczyste, jakościowo dalekie choćby od Wajdowskiego Tataraku. Nie, to nie jest zły film, ale warto podkreślić: to bryk z konkretnego etapu życia malarza i dydaktyka Władysława Strzemińskiego. I tyle. Tu nie ma absolutnie żadnej rewolucji.

 

(...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Jacek Sobczyński - ur. 1985, absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Był redaktorem prowadzącym miesięcznika "Film", publikował m.in. na łamach pism "Przekrój","K MAG", "Exklusiv", "Polska Times" oraz na portalach Filmweb i Onet. Odpowiedzialny za program festiwalu filmowego Transatlantyk. Redaktor książki "Świat żelaznych szmat" Zygmunta Kałużyńskiego oraz autor powieści "Nie rozumiemy się bez słów". (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

PO PROSTU INNA

MOJE KINO

CZŁOWIEK Z WĘGLA

WIDOK Z POZYCJI KLĘCZĄCEGO

KTO NAPRAWDĘ ZABIŁ?


komentarzeFacebook