Drodzy Czytelnicy

każdy z nas nosi w sobie różnego rodzaju lęki, które potrafią wpływać na nasze wybory, burzyć najbardziej ambitne plany, podważać wiarę w siebie i odbierać ochotę do okazywania miłości. Bez względu na to, czy jest się bohaterem, czy tchórzem, nikt nie jest wolny od lęku. Różni nas jedynie sposób jego przeżywania.

Skąd się biorą nasze lęki? Jak sobie z nimi radzić, by nie dać się zamknąć w pułapce strachu? Dlaczego tak bardzo się boimy zderzenia z poglądami tych, którzy myślą inaczej niż my?

Odpowiedzi na te pytania szukamy w tym numerze miesięcznika.

Wiele lat temu w mało dziś pamiętanych Dialogach karmelitanek Georges Bernanos napisał: „Los zakonnicy przeciętnej gorszy jest niż los złoczyńcy. Ten bowiem może się jeszcze nawrócić, ona zaś pozostanie już do końca mierna i nijaka”. Dobrze czujemy, że w tej diagnozie jest wiele z prawdy o każdym z nas.

Mam nadzieję, że spostrzeżenia zawarte w rozmowach z naszymi autorami pomogą Państwu lepiej zrozumieć naturę własnych uprzedzeń, a także zobaczyć siłę słów Chrystusa mówiącego: Nie lękajcie się, Jam zwyciężył świat. Nie są to słowa taniego pocieszenia, ale – jak wierzymy – Życia większego od każdej śmierci. 


Roman Bielecki OP - ur. 1977, dominikanin, absolwent prawa KUL oraz teologii PAT, redaktor naczelny miesięcznika "W drodze", mieszka w Poznaniu. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Czego nauczył mnie Ridley Scott?

Drodzy Czytelnicy,

Drodzy Czytelnicy,

O najważniejszej ze sztuk

Drodzy Czytelnicy,


komentarzeFacebook