blog post

PRZEDSPRZEDAŻ! „Życie Maryi” Juan L. Bastero de Eleizalde

Biografia Matki Bożej, umieszczona w politycznych i religijnych ramach Jej czasów, oparta na relacjach zawartych w Ewangelii i innych źródłach historycznych.

Święty Josemaría Escrivá, poruszony głęboką pokorą, nigdy nie uważał siebie za wzorzec dla swoich duchowych synów. Zgodnie z jego nauczaniem jedynym wzorcem jest Jezus Chrystus, a jedynym kształtującym wzorce – Duch Święty. Dewizą św. Josemaríi było: „ukryć się i zniknąć, aby tylko Jezus był widoczny”. Niemniej jednak, powtarzając często te słowa w rozmowach, z tą samą prostotą mówił nam: „Jeśli chcę, żebyście w czymś mnie naśladowali, to w mojej miłości do Najświętszej Maryi Panny”. Wyjątkowo, jedynie w tej kwestii stawiał się za wzorzec. Można stwierdzić, że jego życie duchowe było głęboko maryjne. Miłość do Maryi przesycała wszystkie jego działania. Jego życie wewnętrzne było skoncentrowane na głębokim i ciągłym obcowaniu małego dziecka z umiłowaną Matką.

Muszę wyznać, że zarówno w życiu osobistym, jak i w realizacji mojej pracy teologicznej i kapłańskiej jestem wdzięcznym dłużnikiem św. Josemaríi Escrivy. Święty przykład jego życia i jego nauczania stanowią dla mnie żywy i skuteczny wzorzec. Powinienem się odnieść szczególnie do tej niezwykle głębokiej miłości, jaką odczuwał do Najświętszej Maryi Panny. Jego duchowe dzieci nasiąkły tą miłością, jaką ten święty nieustannie żywił do naszej Matki. W związku z tym jest logiczne, że lata, które z nim przeżyłem, pozostawiły maryjny ślad w moim życiu, który obecnie zostaje uwieczniony w tej książce. Dlatego odczuwam ogromną wdzięczność i gwoli sprawiedliwości z całą jasnością stwierdzam, że wszystko, co wartościowe albo korzystne dla czytelnika, niniejsza publikacja zawdzięcza naukom św. Josemaríi, a przede wszystkim jego miłości do Maryi. – Juan L. Bastero de Eleizalde we wprowadzeniu w książce Życie Maryi (Vida de Maria); fragment.

 

– W Maryi podziwiamy zachwycający kontrast, połączenie małości z wielkością. Z jednej strony urodziła się ponad dwa tysiące lat temu w małej wsi okupowanego przez Rzymian kraju i prowadziła skromne życie. Ale z drugiej strony ta niepozorna dziewczyna stała się – jak mówi papież Franciszek – „kobietą, która miała największy wpływ na historię”. Dlatego, po Jej Bożym Synu, jest najbardziej chwaloną osobą w dziejach ludzkości. Niniejsza książka pozwoli nam lepiej poznać tajemnicę Maryi, która jest ulubioną Córką Boga Ojca, Matką Boga Syna i Oblubienicą Boga Ducha Świętego – ks. Jan O’Dogherty, zastępca wikariusza regionalnego Opus Dei na Polskę.

 

 

KSIĄŻKA w przedsprzedaży do 23 września! E-book ukaże się po premierze.Komentarze