Archiwum > Numer 435 (11/2009)
Śmierć oswojona
W drodze 2009, nr 11
       DOSTĘPNE FORMATY:

       E-WYDANIE:

Śmierć oswojona
Gisbert Greshake
Jakiś czas temu pewien znany, dziś już nieżyjący, niemiecki egzegeta zapytał mnie z chochlikiem w oczach, czy dogmatycy w końcu ustalili, w jakiej tonacji - dur czy moll - zadmą trąby w dzień Sądu Ostatecznego.

Krzysztof Kocjan OP
Wskrzeszenie ciała oznacza, iż nic nie uszło uwagi Boga, ponieważ kocha on człowieka. Zebrał wszystkie sny, nie umknął mu żaden uśmiech.

Katarzyna Kolska
Dla dziecka strata ukochanego człowieka jest wydarzeniem wykraczającym ponad jego siły. W takim momencie jego świat się rozpada, tak jak rozpada się świat dorosłych. A dla nas jest to tym trudniejsze, że wobec osieroconego dziecka jesteśmy całkowicie bezradni.

Jacek Kowalski
Kościół zaledwie toleruje kremacje - mówi ks. Piotr Morciniec, bioetyk. Przez dziewiętnaście i pół wieku kremacja była zdecydowanie odrzucana. Dopiero w 1963 roku ogłoszono dokument dopuszczający jej stosowanie bez popadania w kary kościelne.

Stanisław Zasada
Byłem kiedyś na dyskotece. Poznałem dziewczynę. Zapytała, gdzie pracuję. Gdy powiedziałem, że jestem grabarzem, nawet się nie pożegnała. Jakby się mnie brzydziła.

Katarzyna Kolska
Wszystkim się wydaje, że na śmierć przyjdzie czas później. A może to później jest już bardzo blisko? Może to później jest właśnie dziś?Mistrzowie, którzy odeszli
Jan Andrzej Kłoczowski OP
Antoni Libera
Jan Osiecki


Listy ze świata


Orientacje
Marcin Cielecki


Szukającym drogi


Dominikanie na niedziele


Felietony
Małgorzata Musierowicz
Dariusz Kowalczyk SJ
Grzegorz Górny
Jarosław Makowski
Jan Góra OP
Facebook