Archiwum > Numer 475 (03/2013)
Grzechy współczesności
W drodze 2013, nr 03
W bieżącym numerze postanowiliśmy przedstawić katalog duchowych chorób naszych czasów. Nasi autorzy pokazują, że tradycyjna lista grzechów głównych, ubrana dziś w nowe szaty, jest silnie obecna we współczesnym świecie, niszcząc nas zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym.
Dodatkiem do miesięcznika jest, jak w latach ubiegłych, płyta z dominikańskimi minirekolekcjami, stanowiącymi komentarz do siedmiu rozmów Pana Jezusa.

rok wydania: 2013
liczba stron: 144
       DOSTĘPNE FORMATY:

       E-WYDANIE:

Wstępniak


Rekolekcje dla zmęczonych


Koniec pontyfikatu


Kard. Józef Glemp (1929-2013)
kard. Józef Glemp


Rozmowa w drodze


Grzechy współczesności
Dariusz Piórkowski SJ

Nieporozumienia to rzecz ludzka. Nieraz nie potrafimy się odpowiednio wysłowić. Możemy wyrazić się nieprecyzyjnie lub odwoływać się do pojęcia, które rozumiemy inaczej niż nasz rozmówca.

Janusz Pyda OP

Czy powierzchowność jest grzechem, a jeśli tak, to czy jest grzechem współczesności? Myślę, że jest i że wszystko, co mam do powiedzenia na ten właśnie temat, da się zamknąć w pięciu tezach.

Paweł Kozacki OP

Kto goni za nowością, buduje dom na piasku ulotnych wrażeń i emocji. Niechybnie będzie oglądał upadek swoich kolejnych nadziei. Zgoda na budowanie życia na skale, którą jest Jezus Chrystus i Jego Ewangelia, jest decyzją wejścia na drogę krzyżową, a w konsekwencji na umieranie starego człowieka.

Wacław Oszajca SJ

W życiu nie chodzi o zaspakajanie naszych potrzeb, o samorealizację, o samospełnienie, ale o coś więcej. Bóg nie kocha, dlatego że ma potrzebę kochania, ale dlatego że całym sobą jest tą potrzebą.

Artur Radacki MIC

Jedynie Bóg jest godzien czci i uwielbienia, natomiast nam należy się szacunek ze względu na godność dziecka Bożego. W tym sensie warto z narcyza stać się pięknoduchem.

Łukasz Kubiak OP

Bierność to rodzaj inwalidztwa. Takie inwalidztwo możemy przejawiać w różnych dziedzinach naszego życia. Od religijnej po te związane z naszymi relacjami, związkami czy aktywnością zawodową.

Andrzej Draguła

Prawda - aby wyzwalała - w sposób konieczny musi się łączyć z dobrem, inaczej prowadzi jedynie do obnażenia, pozbawienia kogoś czci i dobrego imienia. Mówiąc krótko - staje się donosem.Reportaż


W co ja wierzę?


Orientacje


Felietony
Tessa Capponi-Borawska
Jan Góra OP
Marek Magierowski
ks. Grzegorz Strzelczyk


Szukającym drogi


Dominikanie na niedziele
Facebook