Archiwum > Numer 484bis (Specjalny/2013)
Boże Narodzenie
W drodze 2013, nr Specjalny
Z największą radością przedstawiamy specjalny świąteczny numer miesięcznika "W drodze". Stworzony z myślą o dniach przełomu roku. A w nim, niczym w świątecznej kuchni, sacrum miesza się z profanum.

Wersja PDF
Wersja MOBI

rok wydania: 2013
liczba stron: 96
       DOSTĘPNE FORMATY:

       E-WYDANIE:

Wstępniak
Roman Bielecki OP


Boże Narodzenie
Wojciech Dudzik OP

O ile widok niemowlaka zawiniętego w pieluchy nie dziwi nikogo, o tyle niemowlę śpiące w żłobie budzi zainteresowanie. Chciałbym więc napisać o żłobie - drogowskazie w szukaniu Pana Jezusa.

Ernest Bryll, Anna Sosnowska
My jesteśmy przekonani, że On powinien się urodzić u nas, a nie na jakimś wygnaniu, bo tylko u nas miałby dobrze! Zaraz byśmy Go obłożyli oscypkami, otulili pierzynami, nakarmili kiełbasami.

Jan Andrzej Kłoczowski OP
Tessa Capponi-Borawska, Dominik Jarczewski OP

Każdy, nie tylko dzieci, powinien dostać prezent. Bo ten prezent jest powiedzeniem: Ja w tym momencie myślałam o tobie i dam ci coś, co wybrałam dla ciebie. Bo jesteś szczególny.

Tomasz Zimoch, Roman Bielecki OP

Skoczkowie są zupełnie inni niż na przykład piłkarze. Regularnie na zawodach z ich udziałem na trybunach było mnóstwo transparentów w stylu: "Chcę mieć z tobą dziecko" albo: "Mama chce takiego zięcia".

Radosław Nawrot

Dźwięki, także te, których nie słyszymy, zapachy, wygląd i kolor, ogon, zadek, nawet taniec - to wszystko może służyć zwierzętom do komunikacji. Także z ludźmi.

Ewa Wycichowska, Katarzyna Kolska

Kościół zapomniał o tańcu, na wiele wieków wygonił go z kościoła. A przecież taniec wyraża się poprzez ciało. Skoro człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo boskie, możemy przypuszczać, że Bóg też tańczył.

Jarosław Mikołajewski
, Dominik Jarczewski OP

To, że pasterze jako pierwsi dowiadują się o narodzinach Zbawiciela, oznacza, że Jezus przychodzi w sposób szczególny właśnie do takich ludzi. Do tych najsłabszych, kalekich, do tych, którzy wcale nie należą do najpobożniejszych.Dominikanie na Oktawę


Poeta tłumaczy klasyków
William B. Yeats, Antoni Libera
Matthäus von Collin, Antoni Libera


Felieton
bp Damian Bryl
Facebook