Archiwum > Numer 495 (11/2014)
Przepis na życie szczęśliwe
W drodze 2014, nr 11
Listopadowy "W drodze" o ewangelicznym i paradoksalnym przepisie na życie szczęśliwe. Dominikanie komentują dziewięć błogosławieństw - chrześcijański opis świętości. Czy chrześcijaństwo to religia wykluczająca sukces, posiadanie czy powodzenie? Dlaczego tak trudno nam uwierzyć i przyjąć, że słowa Jezusa skierowane są do nas, a nie tylko do wybrany? Piszemy również o papieżycy Joannie, stuleciu wybuchu I wojny światowej i chrześcijańskim Halloween. Rozmawiamy z panią Krystyną Herbert, wdową po Zbigniewie Herbercie. Zapraszamy także do wspólnej lektury niedzielnych czytań liturgicznych z dominikanami.

rok wydania: 2014
liczba stron: 144
       DOSTĘPNE FORMATY:

       E-WYDANIE:

Wstępniak
Roman Bielecki OP


Rozmowa w drodze


Przepis na życie szczęśliwe
Bruno Cadoré OP

Kolejność błogosławieństw to w gruncie rzeczy opowieść o życiu Jezusa i zapowiedź tego, w jaki sposób będzie rozwijać się głoszenie Jego nauki.

Dominik Jurczak OP

Ubóstwa w duchu nie da się zadekretować lub narzucić. Każdy sam, w szczerości przed sobą i Bogiem, musi odnaleźć własną miarę.

Dominik Jarczewski OP

Smutek, z którym związane jest błogosławieństwo, to nie zwykły stan emocjonalny ale opłakiwanie grzechów - swoich i cudzych.

Jarosław Głodek OP

Być przy kimś w potrzebie to wcale nie mało - czasem niewiele więcej potrzeba, żeby zmienić czyjeś życie i okazać cichą moc Boga.

Wojciech Dudzik OP

Staramy się uczynić naszą ziemię coraz bardziej podobną do tej spodziewanej nowej ziemi i odwzorować sprawiedliwość Boga w naszych wyborach i działaniach.

Roman Bielecki OP

Bóg kocha nas, choć wie, że nie dlatego wracamy, bo zatęskniliśmy za Nim z całego serca, tylko dlatego, że zwyczajnie nie mamy dokąd wrócić.

Wojciech Prus OP

Jeszcze nikt nie wymyślił takiego sposobu na czystość, żeby można było posprzątać raz na zawsze.

Szymon Popławski OP

Wprowadzanie pokoju to męka dla egoizmu, który zawsze wszystko najlepiej rozumie i ma świetną pamięć, gdy chodzi o zbrodnie i błędy innych ludzi.

Łukasz Miśko OP

To nie sam fakt prześladowania czyni nas błogosławionymi, ale sprawa, której postanawiamy się oddać aż po najwyższą cenę.

Paweł Gużyński OP

Błogosławieni jesteście, kiedy nie przeklinacie ludzi i Boga, kiedy smakujecie gorycz przykrości.Zbigniew Herbert - 90. rocznica urodzin


100-lecie wybuchu I wojny światowej


Reportaż


Trudne karty Kościoła


Orientacje


Felietony
Paulina Wilk
Dariusz Rosiak
ks. Grzegorz Strzelczyk
Konrad Kruczkowski
Tessa Capponi-Borawska


Szukającym drogi


Dominikanie na niedziele
Facebook