Archiwum > Numer 498 (02/2015)
Jak zniszczyć Kościół
W drodze 2015, nr 02
Jakie grzechy szczególnie szkodzą Kościołowi? Na pytanie redakcji odpowiadają m.in. Szymon Hołownia, ks. Grzegorz Strzelczyk, Janusz Pyda OP. W cyklu "Trudne karty Kościoła" pytamy Józefa Puciłowskiego OP o księży patriotów, a Mateusz Przanowski pisze o lęku z teologicznej perspektywy. Polecamy także naszych felietonistów (Paulina Wilk, Agnieszka Kołakowska, Tessa Capponi-Borawska, ks. Grzegorz Strzelczyk i Paweł Kozacki OP) oraz rozważania do niedzielnych czytań liturgicznych.

rok wydania: 2015
liczba stron: 144
       DOSTĘPNE FORMATY:

       E-WYDANIE:

Wstępniak
Roman Bielecki OP


Rozmowa w drodze


Stanisław Barańczak: 1946-2014


Jak zniszczyć Kościół
ks. Grzegorz Strzelczyk, Dominik Jarczewski OP

Obumieranie Kościoła będzie się działo. To jest nieuniknione, zwłaszcza że mamy do czynienia z kulturą, która przestaje podtrzymywać obyczajowość wyrosłą z chrześcijaństwa.

Janusz Pyda OP

Trudno nam zrozumieć, że jednym z największych dóbr, które możemy mieć, jest możliwość życia, współdziałania i dzielenia wiary z innymi.

Franck Lemaitre OP, Dominik Jarczewski OP

Islam rośnie w siłę, bo to społeczeństwo niezwykle płodne. Natomiast zagrożeniem dla naszej wiary nie są inne religie, ale agnostycyzm i obojętność na kwestie religijne.

Szymon Hołownia

Chrześcijaństwo jest religią opartą na Osobie, a nie na idei. Tak to Pan Jezus wymyślił, że jeden słaby człowiek drugiemu słabemu człowiekowi ma do końca świata przekazywać kerygmat.

Paweł Wolski

Wierzę, że jest ksiądz uczniem Jezusa i jest gotowy dla Niego zostawić wszystko. Bardzo bym nie chciał, by stał się ksiądz kościelnym karierowiczem.

Anna Sosnowska

Wielu świeckich odczuwa w sobie silne pragnienie czy potrzebę ewangelizowania, nie znaczy to jednak, że najwłaściwszą metodą jest wpychanie osobom niewierzącym czy poszukującym Jezusa na siłę.

Milena Kukla

Adaś Miauczyński cofa się z klatki schodowej, by przysiąść na krześle, po czym za chwilę znów wpada do mieszkania, bo nie pocałował stópki Jezuska przed wyjazdem. Bo tak trzeba. Na wszelki wypadek.Trudne karty Kościoła


Kiedy się modlisz


Pytania w drodze


Orientacje


Felietony
Paulina Wilk
Agnieszka Kołakowska
Paweł Kozacki OP
ks. Grzegorz Strzelczyk
Tessa Capponi-Borawska


Dominikanie na niedziele
Facebook