zaloguj się         

Bóg się rodzi
W drodze 2014, nr Specjalny
Z największą przyjemnością oddajemy w Wasze ręce specjalny, świąteczny numer miesięcznika "W drodze". W nim m.in. Teksty biskupa Grzegorz Rysia, Adama Szustaka OP, Romana Bieleckiego OP, Janiny Ochojskiej, Tomasza Zimocha, felieton abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. Poza tym wywiady z Robertem Makłowiczem i Jackiem Cyganem, a także dominikańskie komentarze do kolejnych dni Oktawy Narodzenia Pańskiego. To prezent dla Was, Drodzy Czytelnicy!Ściągnij za darmo numer specjalny na swój czytnik

Mobi    ePub    PDF

Zostań z nami w kontakcie - zamów newsletter

Wstępniak
Paweł Kozacki OP
Roman Bielecki OP


Bóg się rodzi
Michał Paluch OP

Powiadają, że Bóg i człowiek posłużyli sobie wzajemnie za model: Bóg, powodowany miłością do człowieka, uczłowiecza siebie w tym samym stopniu, co umocniony miłością człowiek przebóstwia siebie ze względu na Boga; Bóg unosi człowieka w duchu ku nieznanym rejonom w tej samej mierze, w jakiej człowiek przez swoje cnoty objawia niewidzialnego z natury Boga. (Maksym Wyznawca)

abp Grzegorz Ryś

Bóg ma dość pokory, by się odważyć na wcielenie, by wyjść ze swojego bezpieczeństwa.

Roman Bielecki OP

Urodziny Jezusa z Nazaretu, naszego brata i Boga, obchodzimy tak samo, jak urodziny każdego z nas.

Robert Makłowicz, Katarzyna Kolska, Roman Bielecki OP

Protestanci niegdyś wierzyli, co teraz się szczęśliwie zmienia, że Pan Bóg robi im testy cholesterolowe, gdy pukają do bram nieba, i grzechem jest folgować sobie w sprawach jedzenia.

Anna Nehrebecka, Anna Sosnowska

Z tym maleńkim, a potem dorastającym Chrystusem możemy dojrzewać i my - do wiary, do ludzi, do lepszego poznania siebie. Nikt nas w tym nie wyręczy.

Wojciech Nowicki

Szampan, ten prawdziwy, z Szampanii, to napój chwil świątecznych, płyn podkreślający podniosłość chwili. To jedyne zresztą, co go z podróbkami łączy: intencja spożywania.

Jacek Cygan, Katarzyna Kolska, Roman Bielecki OP

To on napisał "Jaka róża, taki cierń", "Diamentowy kolczyk", "Wypijmy za błędy", "To nie ja", "Dary losu". Umie się cieszyć sukcesami innych i nie przeszkadza mu rola drugoplanowa. Przeciwnie, jest z tego powodu bardzo szczęśliwy. Czeka na telefon od Barbry Streisand.

Paulina Wilk

Ewangelię według św. Łukasza wciąż czytam ja, jako najmłodsza. Za rok lub dwa zrobi to już moja bratanica. Znam słowa na pamięć, ich odczytywanie nie jest poznaniem, tylko przywołaniem uczuć przeszłych i niezmiennych.Kiedy się modlisz


Orientacje


Felietony
Stefan Szczepłek
Jerzy Sosnowski
Janina Ochojska
abp Wojciech Polak
Tomasz Zimoch


Dominikanie na niedziele
Facebook