Wydawnictwo W drodze

głosić wszystkim, wszędzie i na wszelkie możliwe sposoby

Kim jesteśmy?

Wydawnictwo W drodze założyli dominikanie, których dewizą jest "głosić wszystkim, wszędzie i na wszelkie możliwe sposoby". Jednym z tych sposobów głoszenia jest oficyna wydawnicza oraz miesięcznik. Powstały one w czasach "głębokiej komuny", reglamentacji wolnego słowa i szalejącej cenzury. W drodze stwarzało wówczas jedną z niewielu możliwości wymiany myśli i publikacji dzieł nie tylko z zakresu duchowości i teologii, ale także filozofii, spraw społecznych, kultury, literatury. Właśnie W drodze jako pierwsze w kraju wydawnictwo publikowało opowiadania Gustawa Herlinga-Grudzińskiego czy dramaty Szekspira w świetnym przekładzie Stanisława Barańczaka.

Wierni tej samej wrażliwości umysłu i serca, co nasi poprzednicy, dokładamy wszelkich starań, by myśleć o teraźniejszości i przyszłości. Opatrzeni w słowo wędrujemy z nim, by wyjść naprzeciw każdemu, kto jest w potrzebie i czeka na uczciwą podpowiedź - na dobre i ożywcze słowo. Jako wydawnictwo mamy swoje pomysły i ambicje, marzenia i cele. Ale potrzebna nam jest zdolność rozglądania się wokół, by nie przeoczyć człowieka. On stanowi jedyną rację naszej dominikańskiej misji. Pozostajemy więc w ciągłym zmaganiu się ze słowem i o słowo "W drodze" - tym samym i ciągle nowym.

Redakcja

Nasze serie

Alfa i omega

Imponująca seria książek, która ukazuje złożone problemy chrześcijaństwa, jego doktryny, liturgicznego obyczaju, roli i miejsca we współczesnym świecie.

Psychologia i wiara

Wśród wielkiej liczby książek psychologicznych dostępnych na polskim rynku wydawniczym naszą ofertę wyróżnia to, że uwzględnia ona duchowy wymiar człowieka, ukazuje podejmowane tematy w perspektywie wiary chrześcijańskiej.

jednak rodzina

Gdy nie ma czasu, gdy świat pędzi, a relacje zanikają, gdy nie wiadomo, dokąd iść i co jest w życiu najważniejsze... Książki z serii jednak rodzina są:

  • odpowiedzią na trudne czasy
  • wskazówką dla poszukujących
  • rozwiązaniem dla zabieganych
  • zaufanym towarzyszem drogi

Pustelnia

Mamy nadzieję, że udając się w drogę do pustelni, nie rezygnując z życiowej aktywności w świecie, odpowiemy właściwie na zaproszenie Chrystusa: "Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, ...".