blog post

Michał Zioło OCSO w Polsce!

Spotkania z jedynym polskim trapistą już w listopadzie

 

Michał Zioło urodził się w Tarnobrzegu w 1961 roku. W 1980 r. wstąpił do zakonu dominikanów. Jako duszpasterz akademicki w Gdańsku założył Fundację "Dom na Skraju", działającą na rzecz dzieci z rozbitych rodzin, prowadził także Bank Otwartych Serc - akcję pomocy dla najuboższych. W 1995 r. przeszedł do trapistów, Zakonu Cystersów Ściślejszej Obserwancji. Przebywał w Maroku, Algierze i Kamerunie. Obecnie mieszka w opactwie Notre-Dame d’Aiguebelle we Francji.

Michał Zioło OCSO jest autorem wielu książek naszego wydawnictwa, m.in.: Dziennik GalfrydaBobry Pana BogaMamo, mamo, ile kroków mi darujesz?Jedyne znane zdjęcie BogaLiście, listki, listyInne sprawyKropki i kreskiPiosenka humbakaModlitwy wiecznego poniedziałku.

W listopadzie ukazała się książka – wywiad rzeka z ojcem Michałem Zioło OCSO Po co światu mnich? autorstwa Katarzyny Kolskiej i Romana Bieleckiego OP, redaktorów miesięcznika "W drodze".

 

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA:

KRAKÓW 20 XI, 19:00, klasztor oo. Dominikanów, ul. Stolarska 12, Aula św. Tomasza - zapisz się

WROCŁAW 21 XI, 20:00, kościół św. Macieja Apostoła - Maciejówka, pl. bpa Nankiera 17 -  zapisz się

POZNAŃ 22 XI, 19:00, SCENA WSPÓLNA, ul. Brandstaettera 1 - zapisz się

GDAŃSK 26 XI, 19:00, kościół św. Franciszka z Asyżu - Emaus, ul. Kartuska 186 - zapisz się

WARSZAWA-SŁUŻEW 28 XI, 19:00, klasztor oo. Dominikanów, ul. Dominikańska 2, Aula o. Jacka Woronieckiego - zapisz się

WARSZAWA 29 XI, 18:00, Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122 zapisz się

 

Zaproś swoich bliskich i przyjaciół, i przyjdźcie posłuchać, po co światu mnich. 

Do zobaczenia!

Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Będą dostępne książki ojca Zioło OCSO.

 

Trapiści to gałąź zakonu cystersów. Żyją w oparciu o jedną z najbardziej surowych reguł zakonnych w Kościele katolickim. Składają się na nią modlitwa siedem razy w ciągu dnia, post, milczenie, lektura Pisma Świętego i fizyczna praca.

Cały świat usłyszał o trapistach w 1996 roku, gdy islamscy terroryści uprowadzili z klasztoru w algierskim Tibhirine siedmiu mnichów. Kilka tygodni później znaleziono ich głowy… Historia braci została opowiedziana w głośnym filmie „Ludzie Boga”.

8 grudnia 2018 roku w Oranie odbędzie się beatyfikacja 19 męczenników algierskich, w tym siedmiu trapistów z klasztoru w Tibhirine oraz dominikańskiego biskupa Pierre`a Claverie OP, autora medytacji nad Eucharystią - Oddać życie. Dominikanin, biskup i męczennik o darze Eucharystii. 


Komentarze