blog post

Audiobook książki Tomasza Gaja OP i Magdaleny Pajkowskiej "Sankofa. Nie zmarnuj życia"

Bestsellerowa książka od dzisiaj - do słuchania!

Bestsellerowa i nagradzana Sankofa. Nie zmarnuj życia duetu Tomasz Gaj OP i Magdalena Pajkowska na trzy sposoby: książka, e-book i audiobook.

Audiobook do kupienia w AudiotekaeBookPoint, EMPIKLegimi, Lideria, PublioPWNRaveloWoblink, a wkrótce w kolejnych dobrych e-sklepach z audiobookami.
 
Nagroda Czytelników w plebiscycie granice.pl – Najlepsza książka psychologiczna w kategorii „Drogowskazy” (jesień 2017).
Nagroda jury portalu granice.pl - Najlepsza książka katolicka 2018 roku.
 
Tytułowa Sankofa to aforyzm z Afryki, który oznacza mitycznego ptaka patrzącego w przeszłość, po to, żeby ją zrozumieć i ruszyć ku przyszłości. Warto przypomnieć sobie, skąd idziemy, kto nam towarzyszył, czego dokonaliśmy, a co nam nie wyszło. Dzięki temu możemy w pełni przeżywać teraźniejszość i z nadzieją odkrywać przyszłość.
 
Książka jest rozmową… o życiu, a proste pytania i proste odpowiedzi ułożyły się autorom w opowieść o tym, jak go nie zmarnować. Skomplikowany świat „ja”, uczucia, powołanie, duchowość, miłość, poczucie winy, komunikacja, konflikt  i psychoterapia to kolejne punkty na mapie tej wędrówki.
 
Dzięki wielości form ta książka jest kolorowa. Autorzy odwołują się w niej do swoich przeżyć i osobistych historii, a rysunki, krótkie opowieści i maile wprowadzają w kolejne rozdziały. Czasem opowiadają również… bajki. Ta różnobarwność bierze się też stąd, że rozmowa toczy się między zakonnikiem i księdzem a żoną i mamą. On żyje w klasztorze, ona w rodzinie. On interesuje się psychologią, a ona literaturą. Mają jednak wiele wspólnego – fascynację wiarą, ciekawość świata, pasję uczenia. Nade wszystko jednak – lubią rozmawiać.

Komentarze