blog post

Antykoncepcja. Związki homoseksualne. Rozwód. Etyka seksualna. Moralność. Dokumenty papieskie i kościelne.

Jarosław Kupczak OP, Tomasz Terlikowski i Tomasz Grabowski OP

Spotkania wokół książek Źródła sporu o Amoris laetitia Jarosława Kupczaka OP oraz Czego księża nie powiedzą Ci o antykoncepcji? Niewygodna prawda Humanae vitae Tomasza Terlikowskiego poprowadzi Tomasz Grabowski OP.

 
ROZMÓWCY:
Jarosław Kupczak OP – profesor nauk teologicznych, kierownik Katedry Antropologii Teologicznej na Wydziale Teologicznym UPJPII w Krakowie oraz dyrektor Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II UPJPII. Prezes Towarzystwa Teologów Dogmatyków. Laureat nagrody TOTUS TUUS za rok 2018 w kategorii „Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II”. 
Tomasz Terlikowski – doktor filozofii, dziennikarz, publicysta, pisarz, tłumacz, działacz katolicki. 
PROWADZĄCY:
Tomasz Grabowski OP – dyrektor (2005-2010) i prezes (2010-2016) Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, od września 2016 roku prezes Wydawnictwa W drodze. 
Stefan Sękowski – lider Klubu Jagiellońskiego w Lublinie, politolog, dziennikarz, publicysta, autor, tłumacz dzieł m.in. Ludwiga von Misesa i Lysandera Spoonera.
 
ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA:
KRAKÓW 22 stycznia, 19:00, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, ul. Bernardyńska 3, Kraków, aula - zapisz się na FB
CHORZÓW 23 stycznia, 19:00, parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej, ul. Wolności 51 - zapisz się na FB
WROCŁAW 24 stycznia, 19:30, parafia św. Franciszka z Asyżu, Ośrodek Kultury Katolickiej Rotunda św. Franciszka, ul. Borowska 174 - zapisz się na FB
POZNAŃ 25 stycznia, 19:00, klasztor oo. Dominikanów, ul. Kościuszki 99, sala im. Jana Góry - zapisz się na FB
WARSZAWA SŁUŻEW 28 stycznia, 19:00, klasztor oo. Dominikanów, ul. Dominikańska 2, aula im. Jacka Woronieckiego OP - zapisz się na FB
LUBLIN 29 stycznia, 19:00, klasztor oo. Dominikanów, Złota 9 - zapisz się na FB |spotkanie poprowadzi Stefan Sękowski|
 
Krótkie wprowadzenie przygotował Tomasz Grabowski OP - KLIKNIJ
 
Zaproś swoich bliskich i przyjaciół, i przyjdźcie porozmawiać o tym, czy Kościół zmienia nauczanie o małżeństwie. 
Do zobaczenia!
Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Będą dostępne książki autorów.
 
 
„Książka Tomasza Terlikowskiego Czego księża nie powiedzą Ci o antykoncepcji? jest najlepszą znaną mi książką polskiego autora na temat encykliki Humanae vitae Pawła VI i tematy związane z przekazywaniem życia. W wyważony sposób, z dużą kompetencją teologiczną i jak zawsze, w żywy, przystępny sposób autor prezentuje stosunek Kościoła katolickiego do etyki przekazywania życia i antykoncepcji. Gdyby to ode mnie zależało, uczyniłbym książkę Terlikowskiego obowiązkową lekturą dla wszystkich par przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa i dla wszystkich diakonów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu kapłaństwa. Niewątpliwie, przysłużyłoby się to temu celowi, który jest tak ważny dzisiaj dla Kościoła – tworzeniu dobrych, kochających się i wiernych sobie chrześcijańskich małżeństw i mądrych, dobrze wykształconych duszpasterzy.” 
- Jarosław Kupczak OP
 

Komentarze