blog post

Będziemy na targach SAKRALIA w Poznaniu!

Od 22 do 23 marca 2019 roku

Po raz 9 odbędą się w Poznaniu Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA. To wydarzenie stanowi istotne źródło informacji o najnowszej ofercie rynku skierowane jest zarówno do kapłanów, osób życia konsekrowanego, przedstawicieli rad parafialnych i katechetów, jak również do osób świeckich. 

Targom SAKRALIA towarzyszyć będzie Spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Archidiecezji Poznańskiej, które odbędzie się 23 marca 2019 roku.

Wstęp na targi SAKRALIA jest bezpłatny.

Więcej informacji na naszym fanpage`u i stronie organizatora.

 

PROGRAM SAKRALIA

WYSTAWA

W programie Targów organizatorzy zaplanowali między innymi warsztaty florystyczne, spotkania, wykłady. Nadzwyczaj interesująco zapowiada się wystawa „Chrześcijaństwo w trójwymiarze”. To niezwykła prezentacja dzieł sztuki nie tylko dla zainteresowanych religią, ale też dla miłośników malarstwa. Reprodukcje obrazów takich artystów jak Salvador Dali, Caravaggio, Rubens, Raffaello Santi, Dali, Bouguereau, Ingres, Ajwazowski, Stomer, Tiepolo, Bloch, De La Tour, Girarget, Bourdon, dzięki specjalnej technice druku i okularom 3D będzie można podziwiać w trójwymiarze. Na wystawę składa się łącznie ponad 40 dzieł z różnych epok. Wystawa będzie czynna w godzinach otwarcia Targów (wstęp na wystawę jest płatny 10 zł – bilet normalny; 5/7 zł – bilet ulgowy on-line/w kasie; Bilety dostępne w kasie i na stronie www.bilety.mtp.pl)

PROGRAM WYDARZEŃ:

Szczegółowy program wydarzeń przedstawia się następująco:

Piątek 22.03.2019 // paw.7

g. 11-13 Warsztaty florystyczne

O kompozycjach kwiatowych w kościele opowiedzą specjaliści z  ARTE FORTE SZTUKA EVENTU.

g. 13-14 wykład - Duszpasterstwa dzieci na bazie „Niedzieli z Owieczką” i Małego Przewodnika Katolickiego - Robert Olejnik, konsultant ds. współpracy z parafiami z Domu Mediowego Św. Wojciech.

Sobota 23.03. 2019 // paw.7 

g. 10-12 „Sacrum Online” – prelekcja ojca Leonarda Bieleckiego OFM –– Wirtualne duszpasterstwo czy realna pomoc. Rola social mediów w życiu wspólnoty na przykładzie Duszpasterstwa Akademickiego Plus, działającego przy klasztorze Ojców Franciszkanów w Poznaniu. 

g. 12-13 „Duchowni na YouTubie – nowy sposób komunikacji z wiernymi?” Spotkanie z Bratem Michałem, który na swoim przykładzie pokazuje, że życie zakonnika nie jest tak odrealnione, jak się niektórym wydaje. 

g. 13-15  Spotkanie z twórcami i reżyserami Misterium Męki Pańskiej w Poznaniu – największego tego typu spektaklu w Europie. 

g. 15-15.30 Tańce lednickie – Wspólnota LEDNICA 2000

 

Do zobaczenia!


Komentarze