blog post

FENIKS 2019 dla audiobooka "Sankofa. Nie zmarnuj życia"!

Kolejna nagroda dla książki Tomasza Gaja OP i Magdaleny Pajkowskiej

Bestsellerowa Sankofa. Nie zmarnuj życia duetu Tomasz Gaj OP i Magdalena Pajkowska zdobyła kolejną nagrodę. Do nagrody Czytelników w plebiscycie granice.pl – Najlepsza książka psychologiczna w kategorii „Drogowskazy” (jesień 2017) i nagrody jury portalu granice.pl - Najlepsza książka katolicka 2018 roku dołączyło właśnie wyróżnienie FENIKS 2019 w kategorii MULTIMEDIA dla audiobooka.

Tuż przed odebraniem nagrody: Tomasz Grabowski OP, Magdalena Pajkowska i Tomasz Gaj OP.

Sankofa jest dostępna na trzy sposoby: książkae-book i audiobook.

Audiobook do kupienia w AudiotekaeBookPointEMPIKLegimiLideriaPublioPWNRaveloWoblink, a wkrótce w kolejnych dobrych e-sklepach z audiobookami.
 
Tytułowa Sankofa to aforyzm z Afryki, który oznacza mitycznego ptaka patrzącego w przeszłość, po to, żeby ją zrozumieć i ruszyć ku przyszłości. Warto przypomnieć sobie, skąd idziemy, kto nam towarzyszył, czego dokonaliśmy, a co nam nie wyszło. Dzięki temu możemy w pełni przeżywać teraźniejszość i z nadzieją odkrywać przyszłość.
 
Książka jest rozmową… o życiu, a proste pytania i proste odpowiedzi ułożyły się autorom w opowieść o tym, jak go nie zmarnować. Skomplikowany świat „ja”, uczucia, powołanie, duchowość, miłość, poczucie winy, komunikacja, konflikt  i psychoterapia to kolejne punkty na mapie tej wędrówki.
 
Dzięki wielości form ta książka jest kolorowa. Autorzy odwołują się w niej do swoich przeżyć i osobistych historii, a rysunki, krótkie opowieści i maile wprowadzają w kolejne rozdziały. Czasem opowiadają również… bajki. Ta różnobarwność bierze się też stąd, że rozmowa toczy się między zakonnikiem i księdzem a żoną i mamą. On żyje w klasztorze, ona w rodzinie. On interesuje się psychologią, a ona literaturą. Mają jednak wiele wspólnego – fascynację wiarą, ciekawość świata, pasję uczenia. Nade wszystko jednak – lubią rozmawiać.
 
 
fot. Krzysztof Stępkowski

Komentarze