blog post

Roman Bielecki OP na Big Book Festival 2019

Wojciech Chmielarz, Anna Dziewit-Meller i Tomek Michniewicz

Podczas siódmej edycji Big Book Festival - SKOK W BOK / OUT OF THE BOX nie dzielimy książek na lepsze i gorsze, zapominamy o kategoriach literackich, a z tysięcy tytułów wybieramy to, co nam się podoba. Czerpiemy czystą radość płynącą z czytania.

Przez trzy dni oddajemy się małym zdradom literackim. Ulegamy książkowym pokusom i czytamy nie tylko to, co trzeba lub wypada, ale bezkarnie sięgamy po tytuły, na które po prostu mamy ochotę. Kręcą cię kryminały? Marzysz o romansie z odrobiną fantasy?  Pociągają cię eseistyczne rozważania o upływie czasu? Rzuć wszystko i grzesz czytaniem!

Literatura jest beztroską odskocznią, windą do zapomnienia, zabiegiem usuwającym stres i chwilą ulgi. Czytanie nie zawsze uszlachetnia, czasem po prostu relaksuje i podnieca.

Na Big Book Festival czyta się inaczej. Zrób z nami skok w bok – od znanych sposobów spędzania czasu z książkami i pisarzami. Daj się ponieść drobnym szaleństwom, weź udział w spotkaniach zaskakujących formą, nie bój się literackiej rekreacji i wspólnego przeżywania opowieści.

Zapraszamy na cały festiwal, a szczególnie na niedzielne spotkanie CZEGO TO JA NIE NAPISZĘ! O książkach, które mogliby stworzyć, ale tego nie zrobili. O pasjach utajonych i pomysłach czekających na swój moment mówią jak na spowiedzi: Wojciech Chmielarz, Anna Dziewit-Meller i Tomek Michniewicz. Pyta i słucha Roman Bielecki OP, redaktor naczelny miesięcznika „W drodze”.

W niedzielę 23 czerwca o 14:00 w Big Book Cafe, Dąbrowskiego 81, Warszawa.

 


Komentarze