blog post

KOCHAM CIĘ! czyli spotkanie autorskie ONLINE

Naszymi gośćmi będą autorzy Piotr Klimski i Wojciech Sulimierski

Serdecznie zapraszamy na premierowe spotkanie autorskie z Piotrem Klimskim i Wojciechem Sulimierskim, autorami książki Kocham Cię! Współczesne mity o miłości, które poprowadzi Tomasz Grabowski OP.

 

SPOTKANIE

KIEDY? sobota 26 września o 20:00

GDZIE? gdzie tylko będziesz, bo spotkanie odbędzie się on-line! Zbierzcie się licznie przed ekranami i monitorami, spędźmy ten wieczór razem, rozmawiając o miłości. Już teraz kliknij TUTAJ i ustaw przypomnienie.

KSIĄŻKA już czeka w e-sklepie.

WYDARZENIE na FB

 

 

 

 

 

„Słowo „m i t”, którego w tekście często używamy, jest jednym z centralnych pojęć współczesnej kultury. Z powodu jego wieloznaczności musimy sprecyzować, że nie chodzi nam tu o pierwotne, etnologiczne znaczenie słowa „mit” jako starożytnej opowieści o bóstwach, powstaniu świata i człowieka. Choć do takiego także nawiązujemy.

W naszej książce „mit” rozumiemy przede wszystkim jako rozpowszechnione fałszywe przekonanie. Ale pojęcia tego używamy także w nowym, poszerzonym znaczeniu, stosowanym przez badaczy dzisiejszej kultury. Chodzi o formy myślenia mitycznego, kształtujące naszą współczesną świadomość oraz wizję świata. W tej książce koncentrujemy się na mitach dotyczących miłości, relacji oraz rozumienia kobiecości i męskości.” – Piotr Klimski i Wojciech Sulimierski we wstępie książki

 

 

Do zobaczenia!Komentarze